этот материал доступен на русском

Профільний комітет рекомендує Раді зробити крок до скасування друку законів в “Урядовому кур’єрі”

20:45, 20 листопада 2019
Політика
345 0
Раді рекомендують ухвалити в першому читанні законопроекти щодо скасування друку законів в “Урядовому кур’єрі” / УНИАН

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді ухвалити у першому читанні законопроекти щодо скасування друку законів та нормативних актів у газеті “Урядовий кур’єр”.

Про це УНІАН повідомили в Інформаційному управлінні Апарату Верховної Ради України.

Читайте такожРазумков розповів, коли Рада може розглянути законопроекти щодо легалізації грального бізнесу

Зокрема, комітет розглянув проект закону «Про внесення зміни до статті 130 закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№ 2309).

Відповідним законопроектом пропонується виключити газету «Урядовий кур’єр» з переліку видань, де обов’язково публікується інформація про утворення організаційного комітету із скликання з’їзду суддів, а також оголошення про скликання з’їзду суддів України і питань, що виносяться на його розгляд, оскільки останніми роками тираж даної газети скорочується і, на сьогодні, вона не може в повній мірі вважатися загальнодержавною.

Водночас, у проекті залишається обов’язковість публікації зазначеної інформації в газеті “Голос України”. Окрім того, пропонується дублювати інформацію про прийняті органами влади рішення на веб-порталі “Судова влада України” (www.court.gov.ua), що є більш доступним і зручним внаслідок доступу до нього через Інтернет.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект №2309 за основу. Даний висновок щодо законопроекту направлено Комітету з питань правової політики.

Також, члени комітету розглянули проект закону «Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України» (№2308), яким пропонується змінити місце обов’язкової публікації законопроекту про держбюджет та щорічної інформації про виконання держбюджету з газети “Урядовий кур’єр” на Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

При цьому залишається обов’язковість друку щорічної інформації про виконання держбюджету і місцевих бюджетів в газеті “Голос України” та у газетах, визначених відповідними місцевими радами. Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект №2308 за основу з урахуванням висловлених зауважень. Висновок щодо законопроекту направлено Комітету з питань бюджету.

Окрім того, члени комітету прийняли рішення направити лист голові Верховної Ради Дмитру Разумкову про включення до порядку денного другої сесії парламенту дев’ятого скликання проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо опублікування нормативно-правових актів Кабінету міністрів України та розміщення окремої інформації в електронному вигляді» (№2307). Зокрема, даним проектом передбачено, що опублікування актів уряду, нормативно-правових актів міністерств (наказів) та рішень НКРЕКП замість друку в газеті “Урядовий кур’єр” можливо шляхом їх розміщення на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України у порядку, визначеному Кабінетом міністрів. Після опублікування на цьому порталі нормативно-правові акти набирають чинності.

Також у законопроекті передбачено виключення з законів України вимог щодо необхідності одночасного друку в газеті “Урядовий кур’єр” та інших офіційних друкованих виданнях, офіційної інформації і залишені вимоги стосовно друку інформації в газеті “Голос України” або “Офіційному віснику України”.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter