Рішення про надання статусу УБД буде приймати міжвідомча комісія / фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції», яким врегульовано надання статусу учасника бойових дій (УБД) добровольцям.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Зазначається, що закон надає можливість членам добровольчих формувань, які брали участь у захисті незалежності та суверенітету України під час антитерористичної операції та не увійшли до складу того чи іншого силового відомства, отримати офіційний статус УБД. А отже, і ті соціальні гарантії, які передбачені законом України про ветеранів та членів їхніх родин.

Відео дня

Читайте такожУ Мінветеранів назвали число бійців, які отримали статус УБД

Рішення про надання статусу УБД буде приймати міжвідомча комісія.

Закон передбачає надання статусу УБД тим, хто брав участь в АТО не менше 30 календарних днів (зокрема за сукупністю днів перебування).

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада ухвалила даний закон 4 грудня.

Законом надається статус учасників бойових дій добровольцям, які захищали та захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували та виконують бойові завдання в зоні проведення АТО та ООС.

Ним передбачається надання можливості отримання статусу учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань брали та беруть участь не тільки в АТО, але ООС.

Учасниками бойових дій визнаються особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, упродовж не менше 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів, брали безпосередню участь в АТО, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Службою безпеки та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

В законі сказано, що в разі відсутності документів, які передбачені законом для надання статусу учасника бойових дій добровольцям необхідно буде свідчення (заява) не менше ніж трьох свідків про період безпосередньої участі такої особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення, підпис на яких має бути засвідчено нотаріально. А для осіб, які під час безпосередньої участі в АТО отримали поранення, контузію, каліцтво, - свідчення (заява) не менше ніж двох свідків про період безпосередньої участі такої особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення, підпис на яких має бути нотаріально засвідчено, а також медична документація, що підтверджує отримання особою поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі в АТО.