Кулеба розповів про формат перемовин у Мінську / УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розкрив подробиці домовленості про створення так званої "консультативної ради" з представниками окупованого Донбасу, яку було досягнуто раніше на переговорах у Мінську.

Про це Кулеба сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Чиновник пояснив, що "все залишається незмінним": є країна, яка напала - це Росія, є країна, яка захищається - це Україна; таким є "нормандський формат", таким є формат ТКГ, яка недарма називається "Тристороння контактна група".

Відео дня

"Документ, який з’явився в медіа, є проєктом документу, він ще остаточно не схвалений, у ньому йдеться про створення громадської ради. Тобто громадська рада - це представники не органів влади, а представники суспільства, тієї частини України, до якої ми з вами належимо, зможуть поговорити з представниками суспільства, не з представниками незаконних "ДНР" чи "ЛНР" і їхніми представниками умовної "влади", а з представниками людей, які живуть на окупованих територіях", - сказав Кулеба.

Читайте такожВідрядження заборонені: наступне засідання ТКГ у Мінську може пройти у режимі відеоконференції

При цьому він додав, що це не впливає на структуру ТКГ - і це фундаментальний принцип.

"Я з чого почав, хочу тим же ж і завершити - що модель принципова залишається тією ж самою: є держава-агресор - Російська Федерація, є жертва агресії - Україна, є ОБСЄ в ТКГ між ними. І є Франція та Німеччина у "нормандському форматі" між ними", - додав голова МЗС.

Він також наголосив, що в цій групі, яка зараз, за його словами, ще тільки дискутується, "за столом сидітимуть з одного боку представники українського суспільства, а з іншого - представники теж українського суспільства, частина якого зараз перебуває під російською окупацією".

"Там не сидітимуть, як ось ці, 10 на 10, там не сидітимуть представники "ЛНР" та "ДНР", так званих "офіційних органів", які насправді не є офіційними, тому за столом не сідають. Це не майданчик для прямого діалогу між українською легітимною владою і нелегітимною "владою" "ЛНР" та "ДНР". Це принциповий момент", - зауважив міністр.

Він також звернув увагу, що до роботи цієї ради планують залучити також вимушених переселенців із окупованих територій, але не уточнив, чи їх планують вводити до десятки представників вільної частини України, чи до десятки представників окупованих територій.

"Давайте дочекаємося, побачимо остаточний список тих, хто братиме участь у цьому громадському, наголошую, обговоренні з українського боку, тоді ми зможемо зрозуміти, хто входить до його складу", - сказав глава МЗС.

Читайте такожЄрмак: сьогодні у форматі ТКГ є дві сторони конфлікту – Україна та Росія, а між ними ОБСЄ

Як повідомляв УНІАН, 11 березня у Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі за участі керівника офісу президента України Андрія Єрмака та заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Вони домовились підписати рішення ТКГ щодо створення у складі політичної підгрупи консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в "нормандському форматі". Підписання має відбутися на наступному засіданні у Мінську 25 березня.

Пізніше видання "Дзеркало тижня" оприлюднило копію протоколу, підписаного у Мінську 11 березня. Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, окремими районами Донецької і Луганської областей України, РФ, ФРН, Франції та ОБСЄ. При цьому по 10 представників від України та ОРДЛО матимуть право вирішальних голосів, а по одному представнику від РФ, Німеччини, Франції та ОБСЄ - право дорадчих голосів.

Через декілька днів близько 60 депутатів від "Слуги народу" закликали президента Зеленського не допустити створення консультативної ради у політичній підгрупі ТКГ у Мінську.