П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

МЗС занепокоєне критичним погіршенням стану здоров’я Савченко

Міністерство закордонних справ висловлює глибоке занепокоєння критичним погіршенням стану здоров’я Надії Савченко, яка 4-ий день продовжує сухе голодування на знак протесту проти свого викрадення з території України та незаконного засудження у Росії.

facebook.com/Batkivshchyna
МЗС висловило занепокоєння критичним погіршенням здоров’я Савченко / facebook.com/Batkivshchyna

Про це йдеться у заяві МЗС.

Українська сторона висловлює рішучий протест у зв’язку з ненаданням дозволу на відвідання громадянки України українськими лікарями та консульськими посадовими особами, ігнорування російським політичним керівництвом численних звернень з цього приводу світових лідерів, українського МЗС, правозахисних організацій та громадських діячів.

"Такі дії російських органів свідчать про нехтування російською стороною універсальними нормами міжнародного гуманітарного права та положеннями національного законодавства, розцінюються як спроби приховати реальний стан здоров’я Надії Савченко, ввести в оману світове співтовариство та створюють пряму загрозу її життю", - сказано у повідомленні.

МЗС: Витягувати Савченко вже з тюрми буде складніше з кожним днем, треба це робити зараз

Українське МЗС категорично вимагає негайно допустити до Савченко українських лікарів та консулів, а також забезпечити безумовне повернення її на українську землю.

Наголошується, що Російська Федерація несе пряму відповідальність за життя та здоров’я народного депутата України, члена Парламентської асамблеї Ради Європи Надії Савченко.

МЗС закликає лідерів демократичних країн світу посилити тиск на Росію та примусити її до здійснення реальних кроків, спрямованих на забезпечення виконання Мінських домовленостей та негайне звільнення незаконно утримуваних у Росії українських політичних в’язнів.

Адвокат Савченко: Юридично її свобода може бути оформлена двома способами

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку