Севрук заявляє, що залишається в.о. генпрокурора на законних підставах

12:14, 06 травня 2016
362 0

В.о. генерального прокурора України Юрій Севрук заявляє, що продовжує обіймати посаду керівника відомства на законних підставах, попри те, що місячний термін його перебування на цій посаді сплинув сплив 3 травня.

Севрук / УНИАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це Севрук сказав сьогодні в коментарі журналістам.

За його словами, на сьогоднішній день в Україні є два різних закони про прокуратуру. Зокрема, пояснює він, закон про прокуратуру вказує, що за відсутності генерального прокурора його обов'язки виконує перший заступник.

Читайте такожБПП пропонує дозволити генпрокурору бути без вищої юридичної освіти

“Є закон 1997 року, який дійсно встановлює строк місяць (перебування в.о. генпрокурора на посаді - УНІАН), який передбачає, що президент повинен внести кандидатуру. Цей строк сплинув 3 травня. Але закон про прокуратуру прийнятий пізніше і на даний час діє. Прокуратура не може залишатися без керівника, тому що необхідно підписувати процесуальні документи”, - заявив Севрук.

Як повідомляв УНІАН, 29 березня Верховна Рада 289 голосами дала згоду на звільнення президентом України Петром Порошенком Віктора Шокіна з посади генпрокурора.

Глава держави 3 квітня підписав указ про звільнення Шокіна.

Наприкінці квітня голова фракції “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко заявив, що президент розглядає щонайменше 4 кандидатури на посаду генерального прокурора.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter