Середа,
20 вересня 2017
Наші спільноти

МЗС Литви: країнам "Східного партнерства" треба надати перспективу членства в ЄС

Там зазначили, що колишній порядок денний вичерпано і на сьогоднішній день  "Східне партнерство" потребує нового імпульсу, бо в іншому випадку ця ініціатива втратить наявну привабливість.

фото: УНИАН
За останні три роки Україна втілила більше реформ, ніж за 23 роки до цього \ фото: УНІАН

Країнам - учасницям програми Євросоюзу "Східне партнерство", які реалізують реформи і культивують європейські цінності, має бути надана перспектива членства в спільноті, а співпраця піднята на якісно новий рівень.

Україна, Грузія і Молдова спільно готуватимуться до саміту "Східного партнерства"Про це глава МЗС Литви Лінас Антанас Лінкявічюс заявив у ході присвяченого "Східному партнерству" заходу "Вільнюські консультації", повідомляє Delfi.

Міністр наголосив, що за останні три роки Україна втілила більше реформ, ніж за 23 роки до цього.

Лінкявічюс зазначив, що ідея Литви про довгострокову фінансову допомогу Україні (так званий "план Маршалла") знаходить дедалі більшу підтримку серед західних партнерів.

Він також зазначив, що необхідно посилити підтримку ЄС проведенню реформ у країнах "Східного партнерства", які підписали Угоди про асоціацію, - Україні, Грузії, Молдові, і затвердити довгострокову стратегію відносин з цими країнами.

"Вичерпавши колишній порядок денний "Східного партнерства", виникає ризик, що ця ініціатива втратить наявну привабливість і прискорення. Зустріч глав ЄС на саміті "Східного партнерства" в листопаді - гарна і своєчасна можливість це змінити", - сказав міністр.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні глава представництва Євросоюзу в Україні Х’юг Мінгареллі заявив, що Євросоюз на сьогодні перебуває не в тому становищі, щоб пропонувати перспективу членства новим країнам.

Теги: Лінкявічюс реформи україні, Лінкявічюс східне партнерство

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку