Україна працює над забезпеченням комфорту громадян угорського походження – Клімкін

18:15, 26 вересня 2017
Політика
4 0

Напередодні президент України Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який викликав невдоволення з боку деяких країн ЄС.

Клімкін впевнений, що конструктив у діалозі дозволить зняти непорозуміння / фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що в Україні працюють над тим, аби громадяни угорського походження почувалися максимально комфортно.

Про це глава українського зовнішньополітичного відомства повідомив у Twitter.

"Ми працюємо над тим, щоб громадяни України угорського походження почувалися максимально комфортно і в ЄС, і в Україні", - повідомив Клімкін.

"Більше мов – більше можливостей. Конструктив у діалозі дозволить зняти непорозуміння", - додав міністр.

Як повідомляв УНІАН, 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня.

Читайте такожЗаконопроект про реінтеграцію Донбасу "практично готовий" – Єлісєєв

Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

Відповідно до закону, особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних установах для отримання освіти поряд з державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти поряд з державною мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується через створення класів (груп) з навчанням мовою цього народу поряд з державною мовою.

Встановлено, що особи, які належать до корінних народів, нацменшин України, які почали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 продовжують отримувати таку освіту відповідно до правил, які діють до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Своєю чергою в Міністерстві освіти і науки України запевнили, що мовні положення нового закону про освіту в Україні не порушують Європейську хартію регіональних мов або мов меншин та Рамкову конвенцію про захист національних меншин.

Сьогодні глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив про намір його країни блокувати зближення України і ЄС через мовні положення закону про освіту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter