Чийгоз і Умеров були звільнені 25 жовтня / фото УНІАН

В Європейському Союзі назвали "гарною новиною" звільнення заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова і закликали Росію звільнити всіх незаконно затриманих громадян України.

Про це йдеться в заяві речника Зовнішньої дипломатичної служби ЄС, розповсюдженій у середу в Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УНІАН.

Читайте такожДжемілєв очікує, що Умеров і Чийгоз завтра прибудуть до Києва

"Заступники голови Меджлісу Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров, які були засуджені на Кримському півострові в минулому місяці в порушення міжнародного гуманітарного права, сьогодні були звільнені. Це гарна новина", - йдеться в заяві.

В ЄС нагадали, що не визнають незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і таким чином не визнають застосування російського законодавства на півострові. "Європейський Союз послідовно виступає за їх безумовне звільнення і високо оцінює зусилля всіх тих, хто працював на цей результат. Європейський Союз очікує від Росії на скасування рішення про заборону діяльності Меджлісу, органу самоврядування кримських татар, і закликає поважати права кримських татар, в тому числі, права на свободу зібрань та вираження думок. Всі незаконно затримані громадяни України на Кримському півострові і в Росії повинні бути негайно звільнені", - заявив речник.