Фото: УНІАН

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило список експертів стратегічної дорадчої групи з питань реформування охорони здоров’я, покликаної допомогти МОЗ розробити бачення медичної реформи в Україні на довгострокову перспективу.

Як повідомили УНІАН у прес-службі міністерства, за підсумками відкритого конкурсу до групи увійшло 12 фахівців, серед яких 7 українців та 5 експертів з інших країн. Серед них – колишній Міністр охорони здоров’я Грузії Олександр Квіташвілі, колишній заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Яковенко, міжнародний експерт реформування систем охорони здоров’я Антоніо Дюран та інші спеціалісти.

Читайте такожМусій: старі корупційні схеми МОЗу мав очолити Салютін

Відео дня

Головним критерієм відбору учасників стали їхні професійні напрацювання та досвід у галузі охорони здоров’я. Загалом до міністерства надійшло 102 заявки на участь у стратегічній дорадчій групі, зазначили в прес-службі.

Згідно з регламентом, група повинна збиратися щонайменше раз на три тижні для спільної роботи та обговорень. Перше засідання групи має відбутися вже найближчим часом.

Визначати технічні завдання для роботи експертів буде Координаційна рада у складі заступника голови представництва Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ігоря Перегінця, лідера сектору людського розвитку представництва Світового банку в Україні, Молдові та Білорусі Паоло Беллі, в.о. директора програмної ініціативи “Громадське здоров’я” МФ “Відродження” Олени Кучерук та радника міністра охорони здоров’я Ігоря Найди. Також у координаційній раді представлена громадськість в особі голови БФ «Пацієнти України» Дмитра Шерембея. Очолює Координаційну раду міністр охорони здоров’я України Олег Мусій.

Читайте такожРада висловила довіру міністру охорони здоров’я Мусію

До Секретаріату групи, який здійснюватиме її організаційну підтримку, було вирішено включити представників пацієнтських та громадських організацій, які активно працюють у сфері реформування системи охорони здоров’я, зокрема реанімаційного пакету реформ.

Першим завданням стратегічної дорадчої групи є підготовка Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на 2015-2025 роки – програмного документу, який повинен визначити напрямок медичної реформи в Україні.

«Я впевнений, що чесний та відкритий конкурс, який провело Міністерство охорони здоров’я вперше за історію своєї роботи, стане запорукою розробки зваженої та успішної реформи. Ми врахуємо найкращий міжнародний досвід», – зазначив Мусій.