У НАЗК заявили про наявність у двох суддів КСУ конфлікту інтересів під час участі в прийнятті рішення / фото УНІАН

Судді Конституційного суду Україні прийняли рішення в «справі про незаконне збагачення» у власних інтересах.

Про це йдеться в заяві Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Агентство виявило ознаки декларування недостовірної інформації у двох суддів Конституційного суду - Ірини Завгородньої та Сергія Головатого.

«Це порушення статті 366–1 Кримінального кодексу України. Сьогодні судді голосували за визнання цієї статті неконституційною. Це свідчить про наявність у Ірини Завгородньої та Сергія Головатого конфлікту інтересів під час участі в прийнятті рішення. Закон забороняє суддям брати участь у справі за таких умов», - йдеться у повідомленні.

У НАЗК нагадали, що у декларації Сергія Головатого за 2019 рік виявлено 3,6 мільйона гривень недостовірних відомостей. У Ірини Завгородньої за 2018 рік виявлено недостовірних відомостей на 615 тисяч гривен, а у декларації за 2019 рік - 754 тисячі гривень.

«Розгляд цими суддями справи ставить під питання об’єктивність рішення Конституційного суду. І це в той час, коли мова йде про справу, від якої залежить майбутнє України, її сприйняття на міжнародному рівні, доступ українців до правди про життя посадовців», - зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Також в НАЗК нагадали, що ще раніше, під час перевірки щорічних декларацій судді Конституційного суду Володимира Мойсика, НАЗК встановило ознаки злочину передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України - використання завідомо підробленого документа. Крім цього, НАЗК склало адміністративні протоколи щодо неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суддями КСУ Володимиром Мойсиком та Ігорем Сліденком.

Читайте такожВ ОП очікують на повний текст рішення КСУ щодо кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

Скасування відповідальності за недостовірне декларування: що відомо

  • Сьогодні, 27 жовтня, Конституційний суд ухвалив рішення у справі про подання 47 народних депутатів України, скасувавши статтю 366-1 Кримінального кодексу, якою передбачається відповідальність за недостовірне декларування.
  • Рішення набирає законної сили з моменту його ухвалення.
  • Як зазначив у своєму Telegram-каналі член Наглядової ради АТ "Укрзалізниця" Сергій Лещенко, суд за поданням депутатів від "ОПЗЖ" і "За майбутнє" скасував антикорупційну реформу.
  • "На закритому засіданні у вівторок КС проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК. Проект був розданий вранці і проголосований. Такого не було навіть при Януковичі. Проти виступили лише четверо суддів: Лемак, Первомайський, Колесник і Головатий", - повідомив Лещенко.
  • Водночас представник Верховної Ради України у Конституційному суді Ольга Совгиря наголосила, що це рішення було прийнято з кричущими процесуальними порушеннями та є сумнівним за змістом. "На жаль, у зв'язку з сьогоднішнім рішенням КСУ щодо антикорупційного законодавства Україна ризикує бути втягнутою в грандіозний міжнародний скандал", - написала вона у Facebook.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram