Народні депутати України закликають Ірину Венедіктову виконати рішення суду про передачу справ проти акціонера незаангажованим правоохоронним органам / скріншот

Понад 100 народних депутатів підписали звернення до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової після скарги 25 тисяч працівників агрохолдингу "Укрлендфармінг". Збір підписів у Верховній Раді під цим зверненням триває.

Депутати заявляють, що вже 5 років аграрії стикаються з безпрецедентним тиском з боку НАБУ через особистісний конфлікт Артема Ситника з акціонером компанії. 

Народні депутати України закликають Ірину Венедіктову виконати рішення суду про передачу справ проти акціонера незаангажованим правоохоронним органам: суд встановив, що директор НАБУ Артем Ситник має конфлікт інтересів, а 5-річний тиск НАБУ на компанію знищує створені 30 000 робочих місць і призводить до втрат для бюджету країни.

Про це депутати заявили вчора ввечері на брифінгу в Верховній Раді. У зверненні до Генпрокурора депутати заявляють, що занепокоєні критичною ситуацією, яка полягає у кримінальному переслідуванні  керівника і засновника компанії "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка.

"Це переслідування викликає підозри у  заангажованому ставленні директора НАБУ Артема Ситника до компанії і її акціонера", - стверджують у зверненні нардепи.

Парламентарі повідомляють, що ще рік тому в компанії  працювало близько 30 000 робітників, 13 000 з яких станом на 2021 рік вже втратили роботу через закриття 37 підприємств.

"За 10 років агрохолдинг інвестував в економіку України більш як 3 млрд доларів, у тому числі завдяки залученню коштів іноземних інвесторів і кредитних коштів, наданих  компанії міжнародними фінансовими установами.  Тільки за останні три роки підприємства компанії сплатили близько 7,7 млрд грн податків,  створювали 1% ВВП України… Компанія "Укрлендфармінг", підприємства якої розташовані у 22 областях України, відіграє важливу роль і в соціальному житті у містах і селах. Агрохолдинг надавав соціальну допомогу 706 населеним пунктам України, працював з 298 000 орендодавцями земельних паїв", - йдеться у зверненні.

"У нас  викликає серйозне занепокоєння 5-річне переслідування НАБУ цього підприємства без жодного доведеного в суді порушення з боку компанії та її засновника". Весь цей час компанія і бюджет країни несли фінансові та репутаційні втрати”. Багаторічне кримінальне переслідування і  закриття таких відомих у світі підприємств, як "Укрлендфармінг", шкодить національним інтересам нашої держави", - йдеться у зверненні.

Нардепи закликають Генпрокурора взяти під особистий контроль дотримання законності у згаданих справах та виконання рішення Печерського районного суду у м. Києві від 21.01.2021 року у справі № 757/1872/21-к.

"Обговорюється питання створення тимчасової слідчої комісії з цього питання. Нашою метою є показати бізнесу, що парламент дбає про дотримання законності, прав кожного українця. Закликаємо Генерального прокурора взяти під особистий контроль здійснення досудового розслідування, перевірити законність його порушення та розгляду", - повідомив під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат Павло Павліш.

Член аграрного комітету Андрій Богданець заявив, що "найбільша компанія страждає від несправедливості, … а країна недоотримує надходження в бюджет. Неприпустимо, щоб в європейській державі було переслідування приватних компаній".

Нагадаємо, що у рішенні Печерського районного суду м. Києва від 21.01.20121 року по справі № 757/1872/21-к зазначено необхідність розглянути клопотання про вирішення спору про підслідність у кримінальних провадженнях через конфлікт інтересів директора НАБУ Артема Ситника у справі проти акціонера компанії "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка.