Путін напередодні зробив заяву щодо планів України вступити в НАТО \ Фото УНІАН

В Офісі президента вважають, що заява президента РФ Володимира Путіна про те, що можливий вступ України до НАТО стане "червоною лінією", оскільки тоді ракети до центральної частини Росії зможуть долетіти за 7-10 хвилин, є «пропагандистським накачуванням» для внутрішньої російської аудиторії.

Про це в коментарі кореспонденту УНІАН заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

«Насамперед потрібно зазначити, що всі висловлені тези абсолютно передбачувані й очевидні. Така риторика абсолютно не відрізняється від того, що ми вже неодноразово чули раніше», - сказав він.

В Офісі президента розцінюють заяву Путіна про «червоні лінії» тільки як збереження попередньої позиції керівництва РФ і сигнал, насамперед, для внутрішньої російської аудиторії перед міжнародними самітами, які мають відбутися найближчими тижнями.

Читайте такожВступ України до НАТО: Путін підрахував час польоту ракет від Харкова до Москви (відео)«Свого роду превентивне пропагандистське накачування внутрішнього споживача», - наголосив Подоляк.

«Якщо ж серйозно говорити про українське суспільство і західні країни, то зрозуміло, що аргумент про підлітний час ракет не може сприйматися взагалі», - додав він.

Радник керівника Офісу президента вказав на те, що Україна завжди говорить про комплекс заходів під назвою безпека, і вважає, що саме Альянс може дати нам додаткові гарантії, «виходячи з практики останніх років».

«РФ, до речі, вже межує з країнами НАТО, і в цих країнах не спостерігається будь-якої ракетної або будь-якої іншої загрози проти Росії. Так що, знову ж таки, маємо справу зі стереотипними міфами, які перетворилися для частини країн у нав'язливі переживання», - резюмував Подоляк.

Заява Путіна про вступ України до НАТО

9 червня президент Росії Володимир Путін в ефірі російського телебачення назвав можливий вступ України до НАТО "червоною лінією", оскільки тоді ракети до центральної частини Росії зможуть долетіти за 7-10 хвилин.

«Уявімо собі, що Україна стане членом НАТО. Підлітний час від Харкова, скажімо, чи Дніпропетровська до центральної частини Росії, до Москви, зменшиться до семи-десяти хвилин. Це для нас червона лінія чи ні?», - зазначив він.

За словами Путіна, розширення НАТО до кордонів Росії має для Кремля "практичне значення", оскільки в багатьох країнах, які вступали до Альянсу, розмістили пускові ракетні установки. Він вважає, що зазначені установки можуть використовуватися не тільки з оборонною метою.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram