Переговори про вступ України до ЄС розпочнуться / фото УНІАН, Владислав Мусієнко

Європейська Рада вирішила розпочати переговори про вступ до Європейського Союзу з Україною та Молдовою. Про це повідомив президент Євроради Шарль Мішель у мікроблозі Twitter.

"Надано статус кандидата Грузії. А з Боснією і Герцеговиною ЄС відкриє переговори, як тільки буде досягнутий необхідний рівень відповідності критеріям членства. Я запросив Комісію надати звіт до березня з метою прийняття такого рішення. Чіткий сигнал надії для їхніх людей і для нашого континенту", - додав він.

На це рішення вже відреагував президент України Володимир Зеленський. "Перемога України. Перемога всієї Європи. Перемога, яка мотивує, надихає та зміцнює", - написав він у Twitter.

Відео дня

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас назвала цей день історичним. "Всупереч усьому, ми досягли рішення про початок переговорів про вступ з Україною та Молдовою. І Україна, і Молдова виконали своє домашнє завдання і готові зробити наступні кроки на шляху до приєднання до нашої європейської родини", - зазначила вона.

При цьому, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна належить до європейської родини

"Сильний знак підтримки та перспектива для України: на засіданні Європейської Ради ми щойно вирішили розпочати з Україною та Молдовою переговори про вступ. Зрозуміло одне: ці країни належать до європейської родини", - наголосив Шольц.

Саміт ЄС у Брюселі: останні новини

Як відомо, можливість оголошення про початок переговорів із Україною на зустрічі у столиці Бельгії обговорювалася вже давно, однак ясності в цьому питанні не було.

Володимир Зеленський не прибув на саміт, а виступив перед главами держав і урядів 27 країн-членів Євросоюзу онлайн. За даними ЗМІ, його хотіли запросити, однак деякі хвилювалися, що його присутність змусить прем'єра Угорщини Віктора Орбана "закритися" ще більше.

У своєму зверненні український президент зазначив, що країна вже виконала всі свої зобов'язання, тому очікує що її народ "не зрадять".

Вас також можуть зацікавити новини: