"Тесака" знайшли мертвим у СІЗО / фото ria.ru

Російський журналіст Євген Левкович заявив, що співробітники ФСБ з Москви жорстко катували неонациста Максима Марцинкевича на прізвисько «Тесак» у слідчому ізоляторі.

Читайте такожЗа шість днів до самогубства: в мережі з'явилося останнє фото неонациста "Тесака" в СІЗОПро це він написав у Facebook.

За словами Левковича, рідні та адвокати не могли зв'язатися з «Тесаком» останні кілька місяців:

«Його все-таки знайшли в Красноярському СІЗО, але до нього знову ж нікого не пускали, посилаючись на карантин».

Він підкреслив, що, коли захисника пустили до Марцинкевича, той розповів про регулярні тортури за участю співробітників ФСБ з Москви.

«Максим сказав, що не може більше виносити тортур. Дослівно, зі слів близьких «я такого пекла не відчував ніколи". При цьому він сподівався, що коли його доставлять в Москву (а зараз він якраз був на етапі в Москву), то все припиниться, оскільки можливості звернутися кудись і захистити себе в Москві якісь, але є. Мабуть, нічого не припинилося, а тільки посилилося», - написав Левкович.

Смерть «Тесака»: що відомо

У середу, 16 вересня, стало відомо про смерті Марцинкевича в СІЗО. Його тіло знайшли в одиночній камері, де він перебував тимчасово для подальшого пересилання до Москви. Його везли до столиці для явки з повинною у новій справі, пояснив один з його адвокатів Іван Сидоров.

За словами Олексія Михальчика, іншого адвоката Марцинкевича, його катували протягом останніх трьох місяців. «Тесак» нібито розповідав йому про тортури, метою яких було домогтися від нього зізнання у вбивствах, скоєних в Москві в 90-х.

Хто такий «Тесак»

  • Вперше «Тесак» став відомий як лідер міжрегіонального відділення неонацистської молодіжної організації «Формат 18».
  • Після цього він став співзасновником і громадського руху «Перебудова». Найпопулярніший проект цього руху «Окупай-педофіляй», метою якого була боротьба з педофілами.
  • Проти «Тесака» було порушено чотири кримінальні справи.
  • У грудні 2018 року «Тесака» засудили до 10 років колонії суворого режиму за напади на людей під приводом боротьби з наркоторгівлею. Через рік вирок Марцинкевичу переглянули і вид виправної установи змінили на колонію загального режиму. У жовтні 2014 року «Тесак» заявляв, що не збирається кінчати життя самогубством.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram