Путіну ще довго розбирати наслідки заколоту / скріншот

Швидкоплинний заколот Євгена Пригожина тривав менше доби і обійшовся майже без крові, але наслідки того, що сталося, будуть дуже тривалими і серйозними, як для Володимира Путіна особисто, так і для російської держави в цілому. Про це пише CNN.

"Сили вагнерівців Пригожина, незважаючи на всі його хвастощі, ніколи не могли зрівнятися з російськими силами безпеки. Марш на Москву складався з розрізнених конвоїв, які не мають чіткої форми і напрямку, а також недостатньої вогневої потужності, щоб кинути виклик регулярним Збройним силам", – йдеться в статті.

Автори публікації зазначають, що всупереч заявам Пригожина масового переходу армійських підрозділів на його бік не відбулося. Хоча опору вагнерівцям теж особливо не чинили.

Відео дня

"У певному сенсі було дивно, що колони Пригожина зайшли так далеко. І все ж ця сага була принизливою для російських військових і, принаймні, ганебною для Кремля", – пише видання.

Першим ганебним для російської армії епізодом стало безкровне захоплення Ростова-на-Дону і особливо штабу Південного військового округу, де у Пригожина відбулася дивна розмова з двома генералами. 

"Він вилаяв їх, як засуджених до ув'язнення підлітків, І сказав, що міністр оборони Сергій Шойгу втік", – нагадує CNN.

Безсистемною і хаотичною була спроба російської влади спорудити оборонні рубежі на південних околицях Москви. Однак набагато більшого удару по російському режиму завдав той спосіб, яким заколот закінчився.

"Те, що почалося як "зрадницька" поведінка і злочинний виклик державі, з яким потрібно було безжально боротися, закінчилося позбавленою смаку угодою, укладеною за посередництва сусіднього диктатора", – пише видання.

Оскільки Пригожину був наданий шлях до відступу через кілька годин після того, як він відкрито зробив ставку на повалення військового істеблішменту, Путін став виглядати слабкіше і навіть дещо наївніше, ніж раніше, вважають автори публікації.

Міністр оборони Сергій Шойгу і начальник Генштабу Валерій Герасимов нарочито мовчали і ніяк себе публічно не проявляли протягом усієї кризи. Автори публікації вважають, що цим вони ще сильніше зіпсували свою і без того вельми заплямовану репутацію.

"Хтось повинен буде взяти на себе провину за те, що не придушив заколот в зародку. Вірно буде поставити на те, що Путін не буде звинувачувати себе самого. Усередині Кремля буде багато звинувачень, оскільки елітні угруповання прагнуть зберегти свої позиції і підірвати позиції своїх суперників", — вважає експерт аналітичного центру "Рада з міжнародних відносин" Томас Грем.

Автори публікації відзначають, що події цих вихідних зруйнували "і без того збляклий лиск путінського всезнання", який ще раніше був підірваний прорахунками при плануванні вторгнення в Україну і серйозною недооцінкою реакції Заходу.

"Це неминуче відверне увагу вищого керівництва Росії від військових дій [в Україні] — і не тільки в короткостроковій перспективі... Кремлю доведеться направити більше ресурсів на те, щоб в майбутньому не виникало подібної загрози", — вважає Грехем.

Також не виключено, що Кремль може використовувати заколот вагнерівців як привід для подальшого зміцнення апарату гноблення тієї частини російської держави, яка працює відносно ефективно.

Військовий заколот Пригожина-останні новини

Після раптового припинення пригожинського заколоту пройшло вже півтора дня, але російське суспільство все ще не може повною мірою зрозуміти, як слід на те, що трапилося реагувати. Хоча укладена за посередництва Лукашенка угода передбачала повну амністію для Пригожина, терорист Ігор Гіркін вимагає повісити "кухаря" за заколот і вбивство російських солдатів. 

Колишній польовий командир донецьких бойовиків в такій думці не самотній. Депутат Держдуми Андрій Гурульов теж вимагає покарати вагнерівців за вбивство російських пілотів, які намагалися зупинити просування колони до Москви.

Вас також можуть зацікавити новини: