этот материал доступен на русском

Інтернет для "розумних міст": експерт дала прогноз щодо термінів появи 5G в Україні

19:31, 11 лютого 2019
Наука та IT
776 0
5G відзначається швидкістю і мінімальною затримкою сигналу / фото УНІАН

В Україні появи 5G-інтернету слід очікувати не раніше, ніж через 3-4 роки, тоді як у світі запуск нового стандарту зв'язку планують уже в 2020 році.

Про це розповіла піар-директор одного з українських мобільних операторів Вікторія Рубан, передає «Обозреватель». За її словами, поки що в різних країнах іде підготовка до цього стандарту, виділяються частоти, проводяться технічні тести.

Читайте такожПідключити все людство до інтернету не вдасться до 2050 року

"Передбачено, що в комерційну експлуатацію цей стандарт вийде в 2020 році... В Україні це, ймовірно, відбудеться трохи пізніше, тому що ми тільки почали розвивати 4G. За нашими оцінками, в Україні 5G може з'явитися через 3-4 роки", – повідомила вона.

Рубан також зазначила, що в Україні немає частот під розвиток 5G.

"Є таке правило в технологіях, що технологічні зміни відбуваються раз на 4 роки, тому що це мінімально достатній термін, який дозволяє, по-перше, запровадити технологію, побудувати мережу, а потім отримати від неї комерційний успіх і мати можливість реінвестувати отримані кошти в технологію наступного покоління", – пояснила вона.

За словами експерта, тих можливостей, які сьогодні надають технології 3G і 4G, вистачає, щоб задовольнити попит людей у мобільному інтернеті на найближчі 3-5 років.

"5G – це технологія не для людей, а для промислового використання, для нових сфер, які розвиваються в світі, для інтернету речей, для якого потрібні суперширокі канали та надвисока швидкість передачі даних. 5G потрібен для розумних міст, життя в яких буде регулюватися мільйонами сенсорів і датчиків. 5G буде потрібен для безпілотних автомобілів, які на високій швидкості будуть обмінюватися даними один з одним і з дорожньою інфраструктурою", – розповіла Рубан.

"Швидкість і мінімальна затримка сигналу – це переваги, які будуть використовуватися не людьми, а пристроями, сенсорами, датчиками, роботами в промисловості, сільському господарстві, в медицині", – додала вона.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter