аааа

Прослуховування музики "блокує" роботу тих частин мозку, в яких зазвичай виникають осередки епілептичних нападів, що може захищати епілептиків від нападів або зменшувати їх вірогідність, заявили нейрофізіологи, що виступали на зустрічі Асоціації психологів Америки в Торонто (Канада).

Про це повідомляють РИА Новости.

"Ми вважаємо, що музику можна використовувати для допомоги людям, які страждають від епілепсії. Ми були дуже здивовані, коли відкрили цей феномен. Ми виходили з припущення того, що наш мозок по-різному обробляє звуки тиші та звуки музики, але ми не знали, як на мелодії буде реагувати нервова система епілептиків", — заявила Крістін Чаритон (Christine Charyton) з університету штату Огайо (США).

Відео дня

Ідея провести подібне дослідження прийшла їм до голови, як розповідає нейрофізіолог, після того, як Чаритон помітила, що більша частина епілептичних нападів починається внаслідок порушення роботи кори в скроневій частці мозку, де знаходяться центри слуху та мовлення.

Спираючись на цей факт, Чаритон та її колеги припустили, що стимуляція цих районів мозку за допомогою музики, яка має певний ритм і темп, що "збивають" процес синхронізації – одночасне включення нервових клітин, яке викликає епілептичний напад.

Чаритон та її колеги перевірили цю гіпотезу на групі з двох десятків епілептиків і здорових людей, половина з яких слухала тишу, а решта – "Соната ре-мажор" чи "Соната ре-мажор для двох фортепіано" Моцарта, або ж джазову музику Джона Коултрейна.

Як показав цей експеримент, нейрони в скроневій корі епілептиків були набагато активнішими після та під час прослуховування добровольцями музики, що має запобігати або знижувати вірогідність появи синхронізації між ними.

Читайте такожДослідники з'ясували, як гостросюжетні фільми впливають на мозок

Чаритон визнає, що лікувати епілепсію тільки за допомогою музики неможливо – хворим все одно слід приймати ліки та дотримуватися рекомендацій лікарів. Тим не менш, музичні плеєри та інші джерела звуку можуть стати одним з важливих елементів "невідкладної епілептичної допомоги" та додатковим засобом контролю за станом епілептиків.