Створений в Україні супутник відправлять у космос

10:54, 14 грудня 2016
Наука та IT
1749 1

Фахівці НТУУ «КПІ» створили університетський наносупутник для освітнього, наукового та технологічного застосування PolyITAN-2. Пристрій сконструювали в рамках міжнародного проекту QB50, а в березні 2017 він буде запущений у космос.

Супутник відправлять у космос / news.platfor.ma

PolyITAN-2 — наносупутник вагою 1,9 кг, передає Платформа.

Назва отримана з комбінації слова «політехнічний», оскільки його розробили в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», абревіатури «технологічний автоматичний наносупутник».

У цілому це інтелектуальний робот, здатний заряджатися самостійно і на великих відстанях транслювати інформацію про нижні шари атмосфери — термосфери та іоносфери.

Читайте такожУ Дніпрі пройде космічний хакатон Space valley

Вся отримана інформація буде записуватися в архів бортового процесора, передаватися на Землю і розсилатися в банки даних декількох інших університетів, що беруть участь у проекті.

Зараз пристрій відправили в Нідерланди для завершального етапу робіт. Запуск місії в космос запланований на 9 березня 2017 року з Оренбурга за допомогою американської ракети-носія.

Одночасно на низьку навколоземну орбіту відправлять групу з 47 малих супутників, функціонування яких триватиме три місяці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter