Дослідження показало, що динозаври відкладали кольорові яйця

14:02, 01 вересня 2017
Наука та IT
112 0

Птахоподібний динозавр, що жив на території сучасного Китаю 145-65 мільйонів років тому, відкладав блакитно-зелені яйця, виявили вчені.

Знахідка свідчить про те, що пігментація яєць у динозаврів з'явилася набагато раніше / фото focus.ua

Птахоподібний динозавр, що жив на території сучасного Китаю 145-65 мільйонів років тому, відкладав блакитно-зелені яйця, виявили вчені. Це перші дані про колір яєць динозаврів. Інформація була опублікована в журналі PeerJ, як повідомляє "Газета.ру".

Виявлені вченими яйця належали маленькому коротконосому овірапториду Heyuannia huangi, який жив на території сучасного Китаю. Раніше дослідники вже знаходили у великій кількості яйця, відкладені представниками цього виду, але на яйця зі збереженою пігментацією натрапили вперше.

Читайте такожКанадські палеонтологи описали новий вид динозаврів із пір'ям

Команда припустила, що яйця могли забарвитися від відкладень, в яких знаходилися, але аналіз не виявив у них ніяких кольороутворюючих сполук. В шкаралупі містився пігмент білівердин, який і відповідав за забарвлення. Враховуючи, що білівердин вразливий до вологи і за час перебування яєць у відкладах міг вимитися зі шкаралупи, яйця спочатку повинні були мати досить яскраве забарвлення.

Знахідка свідчить про те, що пігментація яєць у динозаврів з'явилася набагато раніше, ніж передбачалося раніше, відзначають дослідники. Можливо, це сталося одночасно з розвитком гніздування, коли динозаври перестали закопувати яйця в землю і залишали їх частково на поверхні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter