Магнітні бурі в листопаді / фото ua.depositphotos.com

Фахівці ФІАН щодня спостерігають за обстановкою на Сонці і попереджають про настання магнітних бур. Важливо заздалегідь ознайомитися з прогнозом магнітних бур, оскільки у дні підвищеної активності Сонця можливе погане самопочуття.

Що таке магнітна буря?

Магнітні бурі – це збурення магнітного поля Землі, викликані спалахами на Сонці. Такі коливання можуть негативно впливати на роботу систем зв'язку, а також людське здоров'я. Навіть невелике підвищення активності може відбитися на здоров'ї.

Магнітні бурі в грудні: небезпечні дати

Прогноз магнітних бур на грудень / фото tesis.lebedev.ru

Останній місяць року очікується досить спокійним та без значних сонячних сплесків. Фахівці не прогнозують магнітних бур у грудні. Однак згодом прогноз може змінитися.

Геомагнітні бурі: вплив на здоров'я

У дні підвищеної сонячної активності можливе виникнення таких симптомів: головний біль, запаморочення, нудота, біль у спині та суглобах, підвищений артеріальний тиск, загострення хронічних захворювань, безсоння. Особливо важко переносять магнітні бурі літні люди і вагітні жінки.

Зарицький Олександр – лікар-невролог Київської міської клінічної лікарні № 7: "Магнітні бурі впливають в основному на тих людей, у яких вже є певні хронічні патології, можливо, не виявлені. Тому я рекомендую регулярно робити обстеження свого організму.

У такі дні бажано не займатися важкою роботою. Особливо не рекомендується розумове навантаження. Я раджу скоротити свій робочий день і більше відпочивати вдома або прогулятися на свіжому повітрі, якщо дозволяють погодні умови

Якщо болить голова при магнітних бурях, я раджу регулярно вимірювати тиск. У разі незначного зниження може допомогти і чашечка міцної кави. Але все ж краще не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря ".