Екстремальні умови в реакторі спричиняють реакції термоядерного синтезу / фото United Kingdom Atomic Energy Authority

Перспектива отримання чистого джерела енергії, подібного до сили зірок, стала значно ближче після того, як вчені встановили світовий рекорд за кількістю енергії, створеної в результаті синтезу атомів, повідомляє видання The Guardian.

Дослідники з Joint European Torus (JET), експериментального термоядерного реактора в Центрі термоядерної енергії Culham в Оксфордширі, змогли отримати 69 мегаджоулів енергії за п'ять секунд, використовуючи лише 0,2 міліграма палива.

Цей спалах енергії, еквівалентний 16,5 кг тротилу, побив попередній рекорд – 59 мегаджоулів теплової енергії, встановлений тим самим об'єктом у 2022 році.

Відео дня

Якщо буде доведено, що термоядерна енергія є життєздатною у великих масштабах, майбутні реактори можуть спричинити революцію в галузі чистої енергетики.

"Один кілограм термоядерного палива містить приблизно в 10 мільйонів разів більше енергії, ніж кілограм вугілля, нафти або газу, а термоядерні реакції не виділяють парникових газів", – пише видання.

Реактор у Центрі термоядерної енергії Culham використовує потужні магнітні поля для утримання плазми (високоіонізованих газів). Гази нагріваються до 150 мільйонів градусів Цельсія, що приблизно в 10 разів гарячіше, ніж центр Сонця.

Екстремальні умови в реакторі спричиняють реакції термоядерного синтезу, в яких атомні ядра зв'язуються між собою, утворюючи нові елементи, виділяючи при цьому величезну кількість енергії. Зірки також працюють завдяки таким реакціям, але їм не потрібні такі високі температури, оскільки їхня гравітація достатньо сильна, щоб виконувати частину роботи.

Нові види генерації

Як повідомляв УНІАН, 31 жовтня вчені вперше довели, що гігантські сонячні ферми у космосі можливі. Це означає потенційно безмежний запас чистої енергії.

Вас також можуть зацікавити новини: