Як не стати жертво шахраїв в Інстаграм / ілюстрація REUTERS

Фахівці міжнародного розробника антивірусного програмного забезпечення, експерта в області кіберзахисту - компанії ESET розповіли про нову схему шахрайства в Instagram, згідно з якою зловмисники створюють копії реальних акаунтів, додають до них друзів з існуючого профілю і просять їх перерахувати певну суму.

Про це повідомляється на сайті ESET.

«Розуміючи популярність соціальних медіа, кіберзлочинці постійно придумують нові схеми для обману і крадіжки грошей у користувачів. Останнім часом стає поширеною шахрайська схема зі створенням копій Instagram-акаунтів... І хоча здається, що перш ніж перерахувати гроші навіть добре знайомій людині, користувачі обговорюють це з власником облікового запису через іншу форму зв'язку або ретельно аналізують ситуацію, на жаль, часто люди все-таки стають жертвами кіберзлочинців», - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Читайте такожМалий та середній бізнес під прицілом хакерів: IT-фахівці розповіли, як захиститися від атак

Як повідомляється на сайті компанії, фахівці ESET вирішили провести власний експеримент і перевірити, чи дійсно користувачі так легко стають жертвами шахрайства зі створенням копій акаунтів Instagram і без перевірки перераховують гроші зловмисникам. Для цього один з дослідників ESET створив копію свого профілю і розмістив в новому акаунті кілька фотографій, які раніше вже викладав. Він підписався на 30 акаунтів своїх друзів, щоб подивитися, хто з них підпишеться у відповідь і чи запідозрять вони шахрайство. Але вже зовсім скоро більшість з 30 друзів без перевірок і додаткових повідомлень почали стежити за його фальшивим аккаунтом. Далі дослідник хотів перевірити, чи надішлють його друзі гроші потенційним зловмисникам. Однак і цей етап експерименту показав невтішні результати - деякі з друзів легко погодилися перерахувати гроші.

«Як виявилося, через те, що люди публікують занадто багато особистої інформації в інтернеті, кіберзлочинці можуть легко цим скористатися. Все, що їм потрібно - це фальшивий аккаунт з фото реального людини і список його контактів», - підсумували фахівці з кібербезпеки.

Як захистити себе і свій профіль від афери зі створенням копій акаунтів Instagram

  • Обмежити публікацію особистої інформації та власних фотографій інтернеті.
  • Зробити аккаунт закритим. Дуже важливо думати про те, що ви публікуєте, а також приймати запити тільки від користувачів, яких ви добре знаєте особисто.
  • Не переказувати гроші відразу. Перш ніж погодитися на таке прохання, варто переконатися в тому, що вам пише не шахрай через інші соціальні мережі, або зателефонувати людині, від імені якої вам пишуть.

Фахівці ESET додали, що цей метод шахрайства є поширеним не тільки в Instagram, але і в інших соціальних мережах.

Як повідомляв УНІАН, за даними ESET, в Україні щодня фіксується близько 300 тис. нових кіберзагроз для інформаційної безпеки. При цьому знайти хакерів-зловмисників вкрай складно, компаніям залишається лише проводити щохвилинні моніторинги на предмет виявлення кіберзагроз з метою їхнього подальшого блокування.

Компанія ESET - провідний розробник рішень в області комп'ютерної безпеки і експерт в сфері IТ-безпеки. Компанія була заснована в 1992 році в Словаччині і на сьогодні представлена більш, ніж в 180 країнах світу.