
У Китаї збираються побудувати першу у світі гібридну електростанцію, що працює за принципом синтезу і поділу. Це буде революційний крок у галузі ядерної енергетики, пише Interesting Engineering.
Зазначається, що нова установка відома як високотемпературний надпровідний реактор Xinghuo. Вона генеруватиме 100 мегават електроенергії в безперервному режимі і підключиться до мережі до кінця десятиліття.
У виданні поділилися, що вартість проєкту становить 2,76 мільярда доларів. Завод буде побудований на науковому острові Яоху, розташованому у високотехнологічній зоні Наньчана, провінція Цзянсі.
Як повідомляє South China Morning Post, реактор Xinghuo є спільним підприємством державної корпорації China Nuclear Industry 23 Construction Corporation і компанії Lianovation Superconductor. Згідно з угодою, реактор прагне до коефіцієнта посилення енергії (Q), що перевищує 30. Для порівняння, Міжнародний термоядерний експериментальний реактор у Франції прагне до значення Q, вищого за 10, а 2022 року в Національному центрі запалювання США було досягнуто значення Q, що дорівнює 1,5.
У виданні наголосили, що Xinghuo буде поєднувати термоядерний синтез і ділення. Високоенергетичні нейтрони, що утворюються в результаті термоядерних реакцій, будуть викликати ділення в навколишніх матеріалах, збільшуючи вихід енергії і потенційно скорочуючи кількість ядерних відходів.
Терміни будівництва реактора поки не розголошуються. Однак очікується, що оцінка впливу на навколишнє середовище буде завершена до кінця цього року.
Інші передові розробки
Раніше у США представили роботів-гуманоїдів, які ходять майже так само плавно, як і люди. Хода цих роботів дуже нагадує людську.
Крім того, в Китаї створили крихітного морського робота, який "вижив" на дні Маріанської западини. Дрон важить лише 16 грамів, через що він не піднімає хмари осаду, як це зазвичай роблять більші роботи.