Голова Нацполіції категорично проти погроз родинам поліцейських / фото УНІАН

Керівництво Нацполіції не дозволить волонтерам оприлюднювати інформацію стосовно місця проживання та інші персональні дані своїх колег.

Читайте такожПобиття активістів на Контрактовій площі: за справу візьмуться слідчі ДБР

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив керівник поліції Києва Андрій Крищенко сьогодні на брифінгу, коментуючи ініціативу волонтерів щодо грошової винагороди за ідентифікацію цих двох правоохоронців.

Відео дня

"Звісно, мені про це відомо (щодо збору інформації волонтерами – УНІАН). До речі, я надав команду зареєструвати це до журналу єдиного обліку, і наші слідчі вивчать ці питання та нададуть правову оцінку", - сказав він.

"Думаю, громадяни можуть збирати інформацію про мене, про інших поліцейських, які є в публічному доступі, тому що діяльність поліції є публічною. Але я хочу застерегти: якщо цю інформацію (імена та домашні адреси двох правоохоронців – УНІАН) поліцейським або прокуратурі для розслідування, то це одна мета, а якщо там є заклики прийти додому, до сім’ї – це інша мета, і ми будемо цьому запобігати та захищати родини наших співробітників", - наголосив Крищенко.

Як повідомляв УНІАН, 9 лютого поліцейські затримали та побили активістів ініціативи "Хто замовив вбивство Каті Гандзюк?", які проводили акцію на Контрактовій площі, де виступала кандидат у президенти, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Після цього біля поліцейського відділку на вул. Хорива зібралися прихильники затриманих, які пішли на його штурм. Між ними та правоохоронцями виникла сутичка. Правоохоронці застосували сльозогінний газ та кийки.

У поліції заявили, що затримали близько 40 осіб та відкрили 3 кримінальних провадження за статтями "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу", "Захоплення державних будівель" та "Хуліганство". Повідомлялося, що внаслідок сутички трьох поліцейських із травмами госпіталізували.

Пізніше адвокат затриманих Масі Найєм повідомив, що було затримано щонайменше 8 активістів організації С14, їм інкримінують вчинення групового хуліганства (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України).

Своєю чергою прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган заявила, що за фактом побиття поліцейськими активістів організації С14 ДБР відкрило кримінальне провадження за ч.2 ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень).

Пізніше народний депутат України Ігор Луценко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що всіх затриманих Подільського райвідділу поліції активістів відпустили та що більшість з них їдуть давати свідчення в Державне бюро розслідувань.

Пізніше один із волонтерів написав у Facebook, що за ідентифікацію поліцейських, які побили активістів 9 лютого біля будівлі Подільського райуправління поліції, вони пропонують гроші - 500 доларів за того правоохоронця у цивільному одязі, який повалив активіста на землю і бив його ногами, і по 50 доларів за решту співробітників полку патрульної служби поліції особливого призначення "Київ" ГУ НП у місті Києві, які брали участь в інциденті.

За словами волонтера, мета такої ідентифікації - не зібрати персональні дані, а "привітати дружин правоохоронців з 8 березня".