Філарет схвалив намір Зеленського не втручатися в церковні справи / фото УНІАН

У останні дні перед другим туром виборів президента України процес переходу релігійних громад у Православну церкву України сповільнився.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода повідомив почесний патріарх Православної церкви України Філарет.

«Це дійсно так. Бо думали, що буде президентом людина, яка не буде підтримувати оцей процес об’єднання українського православ’я. Зеленський заявив, що він не буде втручатися у церковні справи. І це добре. Але якщо він не буде втручатися у церковні справи. І це добре. Але якщо він не буде втручатися, то народ сам обере українську церкву», - наголосив патріарх Філарет.

Відео дня

Читайте такожЕпіфаній розповів, як розвиватиметься ПЦУ після виборів

Він зауважив, що за чотири місяці після отримання томосу про автокефалію до Православної церкви України перейшло понад 500 парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату. «І цей процес буде продовжуватися», – переконаний патріарх Філарет.

Як повідомляв УНІАН, 31 січня набув чинності ухвалений парламентом 17 січня закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)» (№ 4128-д).

Документ регулює зміну підпорядкованості релігійних громад, зокрема, перехід до Православної церкви України.

Законом визначено, що релігійна громада на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням).

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами. Рішення про зміну підлеглості і внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення).

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.