У справі про вбивство Гандзюк проходять п'ятеро обвинувачуваних / facebook.com/uakateryna

Херсонський міський суд почне розгляд справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк 27 травня.

Інформація про це розміщена на сайті Судової влади України у розділі з розкладом справ, що розглядаються в судах.

Читайте такожУбивство Гандзюк: активісти зберуться на всеукраїнську акцію перед інавгурацією

Відео дня

Згідно з цими даними, засідання відбудеться 27 травня об 11.00.

У якості потерпілих вказані батьки активістки Віктор та Надія Гандзюк, а також її чоловік - Сергій Денисов.

У справі проходять п'ятеро обвинувачуваних Микита Грабчук, Володимир Васянович, В’ячеслав Вишневський, Сергій Торбін та Віктор Горбунов.

Справу розглядатиме суддя Юлія Бочко.

Довідка УНІАН. Громадська активістка Гандзюк померла у київській лікарні 4 листопада 2018 року. За три місяці до того в Херсоні невідомий хлюпнув їй в обличчя сірчаною кислотою, жінка отримала хімічні опіки більш як 30% тіла.

За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк було затримано шістьох осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних - Миколу Новікова - через відсутність у його діях складу злочину. Під вартою перебували Торбін і Грабчук, іншим - Вишневському, Васяновичу і Горбунову суд обрав запобіжні заходи у вигляді цілодобових домашніх арештів.

Читайте такожВбивство Гандзюк: ГПУ направила до суду обвинувальний акт стосовно п’яти підозрюваних

В організації вбивства підозрювали голову Херсонської облради Владислава Мангера.

Крім того, за інформацією ЗМІ, гроші за напад на Гандзюк підозрюваному в замовленні злочину нібито передавав Ігор Павловський – на той час помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука.

Павловського за підозрою у співучасті у вбивстві Гандзюк було заарештовано 12 листопада 2018 року. 17 квітня 2019 року адвокат Павловського заявив, що його підзахисному змінили підозру зі статті (115) ККУ «співучасть у вбивстві» на м'якшу ст. 396 «приховування злочину», що передбачає значно менше покарання — до трьох років позбавлення волі, а також дозволяє адвокатам клопотати перед судом про пом’якшення запобіжного заходу.

23 квітня видання Слідство.Інфо повідомило, що Вишневському, Горбунову, Васяновичу, Грабчуку і Торбіну пом’якшили підозри. Видання зазначало, якщо раніше їм інкримінували умисне вбивство (ч.2 ст.115 КК України), то тепер умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень (ч.2 ст.121 КК України), що передбачає позбавлення волі від 7 до 10 років. За даними видання, іншим фігурантам справи — Олексію Левіну та голові Херсонської облради Мангеру — підозри не змінювали.

24 квітня речник ГПУ Андрій Лисенко підтвердив інформацію, що п’ятьом фігурантам справи про вбивство Гандзюк змінили підозру. За його словами, п’ятьом фігурантам з підозри виключено ч.3 ст.27, тобто, що вони є співорганізаторами злочину проти Гандзюк. Разом із тим у підозрі лишилися ч.2 ст.28 - вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою та ч.2 ст.121 - умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення.

25 квітня Лисенко повідомив, що Мангеру пом’якшили підозру в справі Гандзюк. За словами Лисенка, нова стаття (ч. 2 ст. 121), за якою звинувачують Мангера, це - «умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого». Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком від 7 до 10 років. Раніше Мангера звинувачували в організації вбивства та умисному вбивстві, що передбачало позбавлення волі від 10 до 15 років або довічне ув'язнення.

2 травня Шевченківський рай суд Києва відпустив Павловського під домашній арешт, зобов’язавши носити електронний браслет.