этот материал доступен на русском

В ООН заборонили російським окупантам виселяти Кримську єпархію ПЦУ з храму в Сімферополі

15:52, 09 вересня 2019
Суспільство
374 0
фото Public Domain Pictures

Про це у Facebook повідомив представник прихожан, експерт Регіонального центру прав людини Сергій Заєць.

"Практично останній храм ПЦУ в Криму виявився на межі знищення влітку 2019 року. Несподівано для російської влади на захист прихожан виступив Комітет ООН з прав людини. Не виселяти громаду з храму в Сімферополі - ось що вимагає від Росії Комітет", - написав він.

Читайте такожЛіквідація Київської патріархії: суд заборонив розпоряджатися майном УПЦ КП

Він нагадав, що наприкінці серпня більш як 50 прихожан ПЦУ в Криму звернулись до Комітету з прав людини ООН із приводу утисків з боку окупаційної влади.

"Тепер Росії доведеться відповідати за свою поведінку. Й найцікавіше, що найближчим часом Росії також належить звітувати про дотримання прав людини перед органами ООН і в більш широкому контексті. А це загрожує серйозними репутаційними втратами", - додав експерт.

Як повідомляв УНІАН, 8 червня "арбітражний суд" Криму ухвалив рішення розірвати договір оренди приміщень, який до окупації був укладений з кримської єпархією УПЦ КП.

"Суд" зобов'язав церкву повернути приміщення "Міністерству майнових і земельних відносин" Криму і стягнути в дохід бюджету РФ 12 тис. рублів державного мита. Приводом для розірвання договору стала заборгованість у розмірі 2,3 грн.

24 липня Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги ПЦУ пограбували. За словами архієпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента, з храму вкрадені всі церковні речі Кримського єпархіального управління.

Він зазначив, що "міністр майнових і земельних відносин" Криму Анна Анюхіна організувала під виглядом "внутрішнього ремонту" розгром церкви, поки Климент був на конференції з питань релігійної свободи у Вашингтоні.

2 серпня окупаційна влада Криму знову відмовила в реєстрації Кримської єпархії Православної церкви України.

19 серпня Управління Кримської єпархії ПЦУ оскаржило рішення "арбітражного суду Криму" за позовом Міністерства майнових і земельних відносин Криму про розірвання договору оренди приміщень собору в Сімферополі.

29 серпня більш як 50 прихожан ПЦУ в Криму звернулись до Комітету з прав людини ООН через захоплення окупантами останнього храму Кримської єпархії ПЦУ.

3 вересня "Апеляційний суд" у Севастополі залишив без зміни рішення суду про виселення Кримської єпархії ПЦУ з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги.

Правозахисники кілька років фіксують факти того, як російська влада окупованого Криму систематично порушує свободу віросповідання.

Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник наголосила, що за час окупації Криму майже всі релігійні громади та організації зазнали утисків, обмежень, переслідувань, крім церкви Московського патріархату.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #ООН#ПЦУ