Посадовці ДБР уже отримали відповідну форму допуску до держтаємниці / фото УНІАН

Державне бюро розслідувань отримало доступ до Стратегічного плану застосування ЗСУ.

Про це повідомила прес-служба Міноборони.

Доступ надали у зв’язку з відповідною ухвалою Печерського райсуду Києва.

Відео дня

«Ухвалу опрацьовано із суворим дотриманням вимог законодавства України з питань охорони державної таємниці», – йдеться у повідомленні прес-служби у Facebook.

Читайте такожІнформаційна політика й захист прав людей: у Зеленського розповіли про пріоритети з деокупації Криму

Посадовці ДБР уже отримали відповідну форму допуску до держтаємниці та зобов’язалися її берегти перед державою.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося про те, що син тодішнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі. У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший і його партнери вступили в змову з чиновниками. Вони скуповували запчастини до військової техніки та озброєння у російських контрабандистів, а також на складах української армії.

Ціни на запчастини, які часто не відповідали стандартам якості, були завищені в рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. Таким чином група нібито отримала від "Укроборонпрому" не менш як 250 млн грн. Олега Гладковського журналісти називали другом екс-президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського. САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених журналістами фактів про мільйонні угоди в оборонній сфері. 

4 березня журналісти оприлюднили нову частину розслідування щодо закупки комплектуючих за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким діючий керівник держконцерну Павло Букін і Гладковський нібито отримували "відкати" за поставки висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

11 березня журналісти оприлюднили ще одну частину розслідування, згідно з яким НАБУ в грудні 2016 року вважало підозрілими контракти компанії "Оптімумспецдеталь" з Харківським бронетанковим заводом і внесло її в список фірм з ознаками фіктивності, але пізніше викреслило з цього списку. За даними журналістів, за таке рішення НАБУ нібито брало хабарі.

12 березня ДБР відкрило провадження за фактами можливих зловживань службовими особами Генпрокуратури, СБУ, фіскальної служби і НАБУ при розслідуванні справ про махінації в оборонній сфері (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу). 5 липня стало відомо, що Гладковський очолив корпорацію "Богдан". 19 липня в корпорації "Богдан" заявили, що Гладковський перебуває за кордоном і не зможе прибути на допит в НАБУ.