Ілюстрація / REUTERS

Напередодні свята потрібно постаратися виключити зі свого життя токсичну інформацію і токсичних людей.

Про це в інтерв'ю УНІАН розповіла кандидат психологічних наук Олена Рихальська, відповідаючи на питання, що робити у разі відсутності святкового настрою перед Новим Роком.

Вона зазначила, що головне, не звинувачувати самого себе, не думати, що з тобою щось не так, оскільки часто настрій залежить від зовнішнього світу і на нього впливають так звані токсичні люди, токсичні події, токсична інформація.

Відео дня

Читайте також"Рівненський Миколай": пенсіонер самотужки створив різдвяну атмосферу у звичайному дворі (відео)

«Напередодні свята все це потрібно постаратися виключити зі свого життя. Так, люди можуть бути дуже близькими, і якщо вам буде незручно з ними не розмовляти, то скоротіть спілкування або намагайтеся не підтримувати негативні теми. Не варто вести бесіди з токсичними людьми рано вранці, коли день починається, і пізно ввечері, перед сном. З яким настроєм ми засинаємо - з таким і прокинемося. Якщо думка була негативною, то всю ніч наша психіка, хоч і в уповільненому режимі, працює в цій площині», – пояснила психолог.

«Що ж стосується токсичної інформації, з точки зору психології, будь-яка інформація, яка надходить у простір нашої уваги, впливає на нас, навіть якщо ми намагаємося її активно заперечувати. Тому бажано менше дивитися програм, новин з негативними сюжетами, менше слухати людей з песимістичним чином мислення. Крім того, не йти на поводу у власних думок: «Я не все встиг зробити в цьому році. Що ж буде в наступному?»», – додала експерт.

При цьому, за її словами, щоб покращити настрій психіку можна перехитрити і «набрати» позитивних імпульсів по дрібницях. «У вас є улюблені цукерки – з'їжте їх, подобається якась пісня – увімкніть її, частіше протягом дня балуйте себе, включайте «здоровий егоїзм»», – зазначила Рихальська.

Психолог вважає, що настрій краще всього створювати з самого ранку. «Але, припустимо, створивши з ранку для себе чудовий настрій, ви виходите з квартири і все одно треба йти на сіру вулицю, де настрій впаде через дощ, незадоволеної особи сусіда, неправильно припаркованої машини або чогось іншого... Ваш внутрішній позитивний мікросвіт не зруйнується, якщо ви не почнете відразу ж концентруватися на всіх зовнішніх недоліках, які "звалюються" на вас, будете уважні до свого настрою», – порадила психолог.