Неділя,
25 червня 2017
Наші спільноти

Порошенко схвалив скорочення соцвидатків і передачу їх на місцевий рівень

Президент Петро Порошенко підписав закон, що передає обов'язки фінансування державних соціальних видатків на рівень місцевих бюджетів, скорочує їх розмір, а також посилює контроль за їх одержувачами.

столовая / Фото УНИАН
Порошенко підписав закон про передачу соцвидатків на місцевий рівень / Фото УНІАН

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, закон про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики повернений до парламенту за підписом президента.

Як повідомляв УНІАН, 24 грудня Рада прийняла за основу і в цілому відповідний законопроект №3628.

Документ перекладає на місцеві бюджети фінансування широкого переліку виплат і пільг, які зараз виплачуються з держбюджету.

Держава припинить компенсувати компаніям зарплати мобілізованих співробітників з 2016 року

Також закон подовжує дію норми про невиплату пенсій працюючим депутатам, прокурорам, суддям та іншим високопосадовцям до кінця 2016 року, а максимальний розмір призначення нових пенсій встановлює на рівні 10 740 гривень.

Закон вносить зміни до закону «Про банки і банківську діяльність» щодо того, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб розкривається банками Міністерству фінансів за його письмовим запитом під час бюджетного процесу з метою проведення верифікації та перевірки достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Розенко запевняє, що виділених грошей вистачить для стабільної роботи Пенсійного фонду

У той же час документ урізує соціальні витрати бюджету. Наприклад, змінює порядок безкоштовного харчування дітей в школах. Дітей-інвалідів будуть безкоштовно годувати лише в 1-4 класах замість усього періоду навчання. Також в 1-4 класах безкоштовне харчування, яке до сьогоднішнього дня надавалося всім дітям, передбачено лише для дітей з малозабезпечених сімей.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку