П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

Пинзеник вважає затягування вступу України до СОТ штучним

Економічних підстав немає

Голова ПРП, колишній міністр фінансів України Віктор ПИНЗЕНИК вважає затягування вступу України до СОТ штучним. Про це йдеться в коментарі В.ПИНЗЕНИКА про перебіг процесу вступу України до світової організації торгівлі, переданому УНІАН прес-службою партії “Реформи і порядок”.

«Блокування вступу в СОТ не має економічного підґрунтя», - підкреслив екс-міністр фінансів.

«Україна, як і будь-яка країна, що має намір стати членом СОТ, прагне насамперед мати доступ до ринків збуту інших країн, – сказав В.ПИНЗЕНИК. - З іншого боку, члени СОТ вимагають відповідних дій з боку України щодо доступу до її ринків. Парадокс ситуації полягає в тому, що Україна де-факто – уже в СОТ, бо виконала абсолютну більшість зобов’язань щодо доступу на свої ринки, а затягування остаточного юридичного оформлення вступу не дозволяє Україні виходити на ринки інших країн». Екс-міністр фінансів зазначив, що ринки збуту для України в країнах-учасницях СОТ значно більші, ніж в країнах колишнього Радянського Союзу - за підсумками 8 місяців 2006 року у країни СНД Україна експортувала на 7,5 млрд. доларів продукції, тоді як в інші країни світу – на 16,7 млрд. доларів.

Як приклад позитивного результату відкриття доступу до міжнародних ринків збуту В.ПИНЗЕНИК назвав ефект від скасування для України поправки Джексона-Веніка. Це одна із причин, зауважив екс-міністр фінансів, завдяки якій експорт в США цього року зріс на 21%.

«Окрім того, швидкий вступ України в СОТ дозволяє цивілізовано врегулювати торгівельні відносини з Росією, припинити практику перманентних «торгових воєн», які оголошуються тому чи іншому українському товару», - зазначив В.ПИНЗЕНИК. «Розмови про синхронізований з Росією вступ у СОТ мають на меті по-суті першочерговий вступ Росії до СОТ, - вважає колишній керівник головного фінансового відомства держави. – Для України це означає необхідність підписання міжурядового протоколу з новим членом – Росією». На думку В.ПИНЗЕНИКА, це може різко збільшити перелік «проблемних» товарів у торгівлі з Росією.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку