Неділя,
22 жовтня 2017
Наші спільноти

Розжалуваний священик каже про промосковські провокації в УПЦ КП

Настоятель тернопільського Свято-Троїцького духовного центру Анатолій Зінкевич вважає «промосковською провокацією» рішення Тернопільської єпархії УПЦ КП про його відлучення від єпархії.

Зінкевич
Зінкевич каже, що йому мстять за активну діяльність

Про це А.Зінкевич заявив у коментарі УНІАН.

За словами священика, він уже спілкувався з патріархом УПЦ КП Філаретом з приводу рішення зборів духовенства, на яких його відлучили від єпархії.

«Реакція патріарха – негативна. Як і всіх архієреїв, з якими я спілкувався. Вони вважають витік цієї інформації і саму форму подачі ганьбою для церкви, це диверсія для дискредитації священнослужителів, таке собі духовне хакерство», – зазначив А.Зінкевич.

Він переконаний, що рішення зборів духовенства є реакцією промосковських сил на його підтримку чорнобильців, відстоювання Почаївської лаври у русі «Українські святині – українському народові», а також те, що він як духівник українського козацтва в Одесі з козаками перешкоджав відкриттю пам’ятника російській імператриці Катерині ІІ.

«Мене звинувачують у якихось деструктивних діях, але не наводять жодних аргументів. Це все плітки, ніби я хочу зайняти місце архієрея. Мене чомусь не запросили на збори. А на них, наскільки мені відомо, далеко не всі голосували за моє відлучення від єпархії. Так, у нашому духовному центрі працює близько 20 священиків, і наш центр досить впливовий. Можливо, хтось в цьому побачив якусь загрозу для себе», – припустив А.Зінкевич.

За його словами, рішення зборів буде розглянуто на синоді УПЦ КП 13 травня.

Як повідомляв УНІАН, прес-служба Тернопільської єпархії УПЦ КП поширила інформацію про проведення загальних зборів духовенства, під час яких чотирьох священиків Тернопільської єпархії позбавили сану за перелюбство, пияцтво, і поведінку, яка не сумісна з саном священнослужителя.

Також учасники засідання прийняли звернення до священного синоду та патріарха Філарета, в якому засудили «деструктивні дії і лжесвідчення священика Анатолія Зінкевича» й висловили повну підтримку керуючому єпархією архиєпископу Іову. Натомість настоятеля тернопільського Свято-Троїцького духовного центру отця А.Зінкевича та підпорядкованих йому священиків вивели зі складу Тернопільської єпархії.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку