Ющенко спостерігав, як Кабмін з американцями ділять чорноморську нафту

13:49, 19 жовтня 2007
Суспільство
2172 0

Угоду підписали у Секретаріаті Президента

Віктор ЮщенкоПрезидент України Віктор Ющенко взяв участь у церемонії підписання угоди між Державою Україна та компанією «Венко Інтернешнл Лімітед» (США) про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря. Про це повідомляє офіційне Інтернет-представництво Президента України.

З української сторони документ підписав віце-прем’єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу Андрій Клюєв, з боку інвестора – голова правління, президент «Венко Інтернешнл Лімітед» Джин Ван Дайк.

На зустрічі, що передувала церемонії підписання, Глава держави високо оцінив факт підписання нинішньої угоди між урядом України і компанією, відзначивши комплексне значення цього документа в контексті зміцнення енергетичної безпеки нашої держави. На думку Президента, йдеться також про добрий стимул для масштабної активізації роботи з дослідження української ділянки континентального шельфу Чорного моря.

«Це стратегічний для України проект, і це унікально добрий прецедент для формування, перш за все, основ національної енергетичної стратегії, і з іншої сторони – співпраці з провідними міжнародними інвесторами», – сказав В. Ющенко. 

Реальними справами Україна підтверджує свою принципову роль у зміцненні єдиного європейського енергетичного простору і засвідчує готовність до широкої світової співпраці у цій сфері, також відзначив Президент.

Глава держави подякував усім, хто причетний до запрошення в Україну надійних світових інвесторів.

Довідка. Перший відкритий конкурс з реалізації великого проекту на право укладання угоди про розподіл вуглеводнів, які відобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, пройшов у березні 2006 році. У конкурсі взяли участь 17 компаній з семи країн світу.

Від укладеної на тридцять років угоди Україна очікує інвестицій більш ніж на 15 млрд. доларів США для геологічного вивчення та видобутку вуглеводнів, а також видобутку понад 200 мільйонів т вуглеводнів. Планується, що реалізація проекту забезпечить понад 200 млрд. грн. додаткових надходжень до бюджету та створення кількох тисяч нових робочих місць.

Ресурси родовища, що є предметом угоди, оцінюються у 10,8 млрд.м3. Ділянка площею 12,96 тис.км2 розміщена в економічній зоні України на відстані 13 км від берегової лінії Керченського півострова.

Успішна реалізація проекту на Прикерченській ділянці надр може сформувати реальне альтернативне джерело імпортним поставкам нафти та газу в Україну, сприяти енергетичній незалежності держави.

Компанія «Венко Інтернешнл Лімітед» – приватна американська геолого-розвідувальна компанія, що спеціалізується на веденні програм розвідки покладів вуглеводнів на глибоководному морському шельфі.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter