Петро Порошенко / фото УНІАН

Петро Порошенко під час запланованої в Угорщині зустрічі з Орбаном мав намір через нього передати рф і іншим зацікавленим сторонам сигнал про свою готовність очолити кампанію із примушення України до миру. Про це на своїй сторінці у Facebook написав політичний експерт Валентин Гладких.

"Порошенко мав доповісти Орбану, а точніше через Орбана іншим зацікавленим особам, які на жаль наявні не лише у Москві, про свою готовність очолити кампанію із примушення України до миру. Досвід підписання капітулянтських мінських умов у нього вже є", - зазначає Валентин Гладких.

Політичний експерт також співставляє візит колишнього президента України до угорського премʼєра, якого прийнято вважати відверто проросійським політиком, із заявами оточення Порошенка та його колишніх підлеглих.

Відео дня

"Вони сіють "зраду" і відверто капітулянтські настрої, розхитують країну, готують державу до смути і здачі ворогу. Ось кілька прикладів. Льоша Гончаренко, колишній одеський регіонал, який роками топив за русскій язик та Януковича, а тепер нардеп ПЄС, каже: "Я дуже стурбований. Чому? Подивіться на фронт. Він не змінюється. Рік не змінюється. Але за це заплачено величезною кількістю життів... Україна не може воювати "скільки треба". Це буде катастрофа", - наводить слова нардепа експерт.

Гладких, також, процитував Головнокомандувача ЗСУ часів Порошенка.

"Пан Муженко дає ось таку оцінку діям українських військових: "Ми всі очікували, що вдало проведемо цей контрнаступ цього року та вийдемо на державні кордони України 1991 року. Ну, мабуть, це була помилка". Цікаво, а коли Петро Олексійович заявляв, що закінчить АТО за тиждень, це не було помилкою?", - пише Гладких.

Гладких також зазначає, що якщо послухати оточення Порошенка, Україні час підписувати акт про капітуляцію.

"Базікання всій цих "петрушек" про втому та переговори, звісно, не приведуть до переговорів, але "вікно Овертона" привідчиняє і підживлює відповідні настрої середовищі "втомлених від війни", передусім тих, які готові на будь-який варіант її завершення… Словом, комусь відверто кортить влаштувати "Майдан-3" і "Мінськ-3", з усіма наслідками для державного суверенітету та територіальної цілісності України, видається цим персонажам цілком прийнятною платою. Цим людям не потрібна перемога України", - резюмує Гладких та додає що розмови про "Мінськ-3" можуть закінчитися 111 ст. ККУ "Державна зрада".

Як повідомлялось раніше, правоохоронці заявили, що зустріч Порошенко з Орбаном Росія планувала використати в своїх ІПСО проти України. Тому спецслужба звернулася до Офісу Президента, уряду та Верховної Ради із пропозицією врахувати інформацію про плани ворога під час організації та погодження закордонних відряджень українських делегацій. Тож керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження.