этот материал доступен на русском

Спортивні федерації звернулися до уряду з питання скорочення фінансування

21:10, 27 березня 2020
Спорт
623 0
Український спорт може залишитися без фінансової підтримки держави / фото: НОК України

Спортивні федерації написали лист президенту України Володимиру Зеленському та уряду з питання скорочення витрат на спорт у 2020-му році.

Читайте такожЗагроза українським олімпійцям - гірша за коронавірус

Раніше стало відомо, що Кабмін запропонував урізати бюджет галузі на 55 відсотків.

"Шановний пане Президенте України. Шановний пане голово Верховної Ради України, шановні пані та панове, народні депутати України.

Ми, представники національних спортивних федерацій України, звертаємося до вас через надзвичайну стурбованість, викликану пропозицією Кабінету Міністрів України щодо безпрецедентного скорочення запланованого на 2020 рік фінансування спорту в нашій країні.

Слід зазначити, що спортивна галузь України, особливо в сегменті спорту вищих досягнень, вже понесла значні втрати через пандемію коронавірусу COVID-19. Скасовано багато національних та міжнародних змагань, відстрочено проведення Олімпійських і Паралімпійських Ігор, скасовані тренувальні збори, взагалі порушений весь тренувальний процес. Для відновлення - необхідні час і адекватна фінансова підтримка.

Ми розуміємо, що пандемія коронавірусу COVID-19 приносить значні виклики для нашої держави. Успішна боротьба з хворобою потребує додаткових ресурсів. Але поки створюється враження, що спорт хочуть зробити донором для їх видобутку, замість рівномірного розподілу цього навантаження між різними галузями.

Не треба забувати, що після того, як пандемія відступить, продовжиться життя. І якщо сьогодні підтримати пропозицію Кабінету міністрів України щодо зменшення фінансування спорту, то завтра цього самого спорту в Україні фактично не залишиться.

Існує мінімально необхідна межа, за якою спорт зникає: губляться фахівці та спортсмени, руйнуються базові речі, без яких відновити спортивний процес буде дуже важко, довго і занадто витратно. Будуть зруйновані багаторічні напрацювання, кар'єри багатьох спортсменів будуть зламані, провідні тренери знову при першій можливості виїдуть за кордон.

Екосистема нашого спорту отримає потужний удар після якого може і не оговтатися. Такого скорочення не пропонували ні під час кризи 2008-2009 років, ні в бурхливий 2014 рік, розуміючи наслідки таких дій.

Так, враховуючи діючі обставини (серед яких, в тому числі, і відстрочки Олімпійських та Паралімпійських ігор), можна вираховувати об'єктивну суму, на яку відносно безболісно можна скоротити витрати на спортивну галузь протягом 2020 року. Для цього потрібно залучити представників Міністерства молоді та спорту України, Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту та Національних Федерацій з видів спорту.

Справедливим було б вираховувати із запланованого бюджету ті заходи, які не відбулися. Але багатьом атлетам треба ще вести боротьбу за Олімпійські ліцензії, відстоювати честь країни на Всесвітніх та Європейських чемпіонатах, а також якісно готуватися до Олімпійських ігор в Токіо, які хоч і перенесені, але все одно відбудуться. І всі ми хочемо, щоб на головному старті чотириріччя гімн України частіше лунав на весь світ, прославляючи нашу країну.

Лише після консультацій ми вважаємо можливим приймати будь-яке рішення з цього питання, якщо мета не повне знищення спортивної галузі", - сказано у зверненні.

Варто відзначити, що через пандемію коронавірусу вже зупинені всі спортивні заходи в країні.

УНІАН раніше повідомляв про те, що у МОК назвали орієнтовну дату проведення Олімпіади в Токіо.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter