При подорожах з тваринами варто дотримуватися правил / колаж УНІАН, фото ДПСУ, ua.depositphotos.com

Напередодні старту сезону літніх відпусток, в Держпродспоживслужбі України вирішили нагадати правила подорожей з домашнім улюбленцем за кордон.

В першу чергу мандрівникам радять з'ясувати, які правила діють і інших країнах – цю інформацію можна знайти на сайті служби у розділі "Вимоги до некомерційного переміщення".

При цьому у відомстві підкреслили, що через те, що наразі повітряний простір в Україні закритий, туристам із домашніми улюбленцями необхідно дотримуватися не тільки ветеринарних вимог країни, до якої вони планують їхати, але і тих країн, через які вони проїжджатимуть. Оскільки здебільшого це країни ЄС, до такої подорожі слід готуватись мінімум за 4 місяці.

Відео дня

Зокрема, варто обов'язково завітати до ветеринара, щоб зробити чипування та щеплення проти сказу (можна робити тваринам віком від з 12 тижнів). При цьому ідентифікація тварин повинна здійснюватися перед вакцинацією проти сказу. Зазначені дії повинні бути внесені у ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка, який видається у державній лікарні ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

Забір крові для дослідження на титр антирабічних антитіл роблять щонайменше через 30 днів після дати вакцинації та за 3 місяці до дати переміщення. Це можна провести у лікарні ветеринарної медицини або в акредитованій лабораторії.

На сьогодні в Україні є три такі уповноважені акредитовані лабораторії

  • Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи: м. Київ-151, вул. Донецька, 30;
  • ТОВ "НеоВетлаб Україна": м. Київ, вул. Академіка Вільямса, 11, буд. 1, кв. 101;
  • Державний науково-контрольний інститут біотехнології та штамів мікроорганізмів, Кафедра біотехнології та контролю якості вірусних препаратів: м. Київ, вул. Донецька, 30.

Після цього потрібно провести протипаразитарну обробку тварини (варто звернути увагу на часові рамки), але така вимога діє не у кожній країні.

Після проходження усіх перевірок можна отримувати ветеринарне свідоцтва Ф-1 у державній лікарні ветеринарної медицини, яке діє протягом 72 години, а далі – одержати міжнародний ветеринарний сертифікат, що залежить від того як планується перетинати кордон:

  • якщо залізничним транспортом (або авіа у разі відновлення сполучення) – слід звернутся до відділів прикордонного інспекційного контролю управління державного контролю на кордоні (перед поїздкою);
  • якщо автомобільним транспортом – до відділів прикордонного інспекційного контролю управління державного контролю на кордоні, але заздалегідь уточнивши режим роботи (перед поїздкою).
Чек-лист для подорожі з домашнім улюбленцем за кордон у 2025 році / фото dpss.gov.ua

Зауважимо також, що, згідно з інформацією Держпродспоживслужби, відповідні процедури обов'язково варто проводити для таких тварин, як собаки, коти і домашні тхорі (фретки) – не більше п'яти голів в одні руки. Щодо інших домашніх улюбленців, таких як мурчаки, декоративні кролі, шиншили та інші, такі вимоги не застосовуються, але перед поїздкою все одно варто пропонультуватися у відповідних установах.

Нагадаємо, раніше УНІАН на власному досвіді розповідав, як краще отримувати закордонний паспорт в Україні – в ДМС, ЦНАП чи ДП "Документ".

Також ми ділилися порадами про отримання українцями міжнародних перевізних документів за кордоном.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.