этот материал доступен на русском

Данилюк: засідання РНБО по Донбасу готується

12:01, 13 серпня 2019
Війна
648 0
Олександр Данилюк / Фото УНІАН

Про це він повідомив в інтерв'ю ВВС.

«РНБО по Донбасу готується. Перше засідання РНБО у нас було по енергетиці, рішення вийшло. Стосовно Донбасу - як ви добре розумієте, найпростіше - це зробити ще одну заяву. Але ж не для цього збирається РНБО, щоб робити заяви. Треба дуже ретельно працювати для того, щоб вийти на якесь комплексне рішення. Також нам треба продумувати, хто буде виконувати це рішення, як це буде реалізовано», - зазначив Данилюк.

Читайте такожМинулої доби окупанти 10 разів обстріляли позиції ООС, є поранений

На запитання, чи рішення, які готуються по Донбасу, стосуються якогось напрямку - гуманітарного, економічного, секретар РНБО зауважив, що йдеться про комплекс заходів.

«Тому що будь-яка ідея, яку б ми озвучили, вона одна не спрацює. Вона в будь-якому разі буде вимагати комплекс заходів, а також розуміння, чого ми очікуємо і від іншої сторони», - сказав він.

На уточнення, чи йдеться, наприклад, про зняття економічної блокади, секретар Данилюк відповів: «Це питання про блокаду мені і раніше ставили. Я вважаю, що такий крок сам по собі нічого не принесе. Це ж не блокада, давайте називати речі своїми іменами. Це обмежувальні торговельні заходи, які були запроваджені у відповідь на націоналізацію наших підприємств на неконтрольованій території».

Він додав, що ці підприємства припинили платити податки у центральний бюджет, тому були причини, і було відповідне рішення РНБО.

«І питаючи про зняття обмежувальних заходів, треба розуміти, якими будуть кроки з іншої сторони. Тоді можна говорити про комплексне бачення. Різні варіанти можуть розглядатися, зараз я вам говорити про них не буду, тому що будь-які документи, які готуються для розгляду на РНБО, мають гриф. Але будь-яке рішення в правильному комплексі може спрацювати. Окремо саме по собі – ні», - підсумував він.

Крім того, відповідаючи на запитання щодо «дорожньої карти» президента щодо вирішення конфлікту на Донбасі Данилюк зазначив, що вона існує: «Все, що стосується Донбасу, - напрацьовано... Є гуманітарний план Зеленського, який у принципі реалізовується».

На зауваження, що чотирьох українських військовослужбовців було вбито гранатометом 9 серпня на Донбасі, секретар РНБО наголосив, що це велика втрата.

«Але також треба розуміти, що коли домовлялися про перемир'я, ми усвідомлювали, що будуть намагання його зірвати. На жаль, все дуже просто зруйнувати через провокації», - підкреслив він.

На запитання, чи на його думку, зараз триває перемир'я, Данилюк відповів: «Якщо ви порівняєте статистику (хоча, це не можна називати таким словом), як мінімум, обстрілів, і на жаль, кількість поранених і загиблих, то ви зрозумієте, що ситуація дуже сильно відрізняється».

Також на запитання щодо того, що президент закликав лідерів «нормандської четвірки» зібратися для ухвалення якихось рішень, і коли це може бути, секретар РНБО зауважив: «Ситуація змінилася, тому що відбулася ця провокація, яка не може залишитися без відповіді як всередині країни, так і поза її межами, тобто з боку країн, які є учасниками «нормандського формату». Якщо жодної відповіді немає, тоді це може перетворитися просто на рутину. Нам завжди треба мати скоординовані внутрішні і зовнішні дії».

Крім того, щодо форуму в Маріуполі, про який говорили в Офісі президента, Данилюк пояснив, що такий форум планується у вересні.

«Зараз готується цей форум, передусім, Офісом президента. Там планується привернути увагу до розвитку Донбасу, залучити інвесторів», - сказав він.

Данилюк додав, що позиція Зеленського в тому, що «у будь-яких дій має бути результат».

«Тільки інформаційними заходами ми не змінимо ситуацію. В регіон треба залучати інвестиції - в дороги, в порти, в розвиток іншої інфраструктури, в школи, для цього потрібні гроші. Є ресурси місцевого бюджету, є ресурси центрального бюджету, є міжнародних фінансових організацій, а є приватний бізнес. Треба розуміти, хто і що хоче отримати, розуміти мотивацію. Наприклад, я спілкувався з президентом Світового банку, і ми обговорили логіку того, чому СБ міг би брати участь в проектах на Донбасі. І прив'язали це до ключових реформ, які вони підтримують в Україні. Якщо інші будуть вкладатися, то на Донбасі буде досягнута критична маса змін», - прогнозує секретар РНБО.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter