Війна на Донбасі забрала тисячі життів цивільних / фото: facebook.com/pg/mva.gov.ua

На Донбасі з початку війни загинуло щонайменше 3 тис. 344 цивільних осіб.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у доповіді Моніторингової місії ООН про ситуацію з правами людини в Україні, яку сьогодні на брифінгу у Києві представила голова місії Матільда Богнер.

Читайте такожМіністр оборони: розведення військ по всій лінії фронту на Донбасі, як хотіла Росія, не буде

"Станом на 15 листопада 2019 року загальна кількість смертей цивільних осіб внаслідок конфлікту становила щонайменше 3 тис. 344 осіб (1 тис. 807 чоловіків, 1 тис. 55 жінок, 98 хлопчиків, 49 дівчаток і 37 дорослих, стать яких невідома, а також 298 осіб, які загинули на борту літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17)", - йдеться у звіті.

Також, за оцінками експертів ООН, кількість поранених цивільних осіб з початку війни перевищує 7 тис. осіб.

Богнер додала, що з 1 січня по 15 листопада цього року на Донбасі загинуло 162 цивільних осіб, зокрема, 26 було вбито і 136 поранено.

Водночас за звітний період з 16 серпня по 15 листопада 2019 року Моніторингова місія ООН зафіксувала 42 жертви серед цивільного населення по обидва боки від лінії зіткнення (23 чоловіків, 12 жінок, 2 дівчинки та 5 хлопчиків). Богнер уточнила, що 6 осіб було вбито і 36 поранено.

У місії відзначили, що хоча кількість жертв серед цивільного населення за період з 1 січня по 15 листопада цього року є найменшою з початку війни, зокрема, на 40% менше, ніж за аналогічний період 2018 року, загальна кількість загиблих продовжує зростати.

У місії ООН наголошують, що єдиний спосіб припинити появу нових жертв - забезпечити, щоб усі сторони конфлікту суворо дотримувалися режиму припинення вогню.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram