Зазначається. що цей успішний удар, ймовірно, змусить Росію розосередити винищувачі / колаж УНІАН, скріншоти

Британська розвідка проаналізувала наслідки удару дронами Служби безпеки України по військовому аеродрому "Кущевська" на Кубані, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у мережі X (Twitter), посилаючись на дані розвідки.

Нагадується, що 27 квітня дрони Служби безпеки України атакували військовий аеродром "Кущевська", а також Ільський та Слов’янський нафтопереробні заводи в Краснодарському краї Росії.

Відео дня

На аеродромі розміщувались російські винищувачі Су-34 і Су-35. Ці літаки щодня беруть участь у місіях із нанесення ударів по оборонним українським позиціям, у тому числі з інтенсивним застосуванням плануючих бомб.

"Відео з відкритих джерел свідчать про знищення кількох комплектів плануючих бомб на складах аеродрому", - йдеться у повідомленні.

Як відзначає розвідка, російські винищувачі з аеродрому "Кущевська" та низки інших авіабаз зазвичай проводять від 100 до 150 вильотів на день. На значну частину цих вильотів припадає запуск бомб по всій лінії фронту, оскільки Росія намагається здійснити прорив за допомогою вогневої потуги.

"Здатність України заважати російській тактичній авіації, особливо застосуванню плануючих бомб, є ключовою для більш широкої оборони фронтів. Цей успішний удар, ймовірно, змусить Росію розосередити винищувачі, а також передислокувати засоби ППО з метою усунення прогалин", - наголосила розвідка.

Дрони атакують Росію - удар по аеродрому "Кущевська"

Як повідомляв УНІАН з посиланням на поінформовані джерела, ніч на суботу, 27 квітня, стала в прямому сенсі вибуховою для військового аеродрому "Кущевська", а також для Ільського та Слов’янського НПЗ в Краснодарському краї Росії. За даними джерел, "бавовна" на ці об‘єкти завітала завдяки дронам СБУ.

В атаці на військовий аеродром Служба безпеки підтримала Сили оборони і діяла спільно з ними. Там розміщувалися десятки військових літаків, РЛС та засоби РЕБ. Окрім того, БПЛА СБУ ударили по ректифікаційним та атмосферним колонам Ільського та Слов’янського НПЗ. Це - ключові технологічні об‘єкти заводів. Після влучань на аеродромі та НПЗ почалися пожежі та евакуація персоналу. 

Вас також можуть зацікавити новини: