Унаслідок військових дій в Україні та анексії Криму розгорнулася жахлива гуманітарна криза. Знущання, тортури, примусові допити, а також психологічне та фізичне насильство - це жорстокість, з якою зіткнулося чимало українців, особливо ті, хто спробував піти з окупованих територій. Про це пише Vanityfair.
Брати Данило та Ілля Мартиненки (імена були змінені виданням задля безпеки) розповіли про шлях через Крим у пошуках свободи, який перетворився на жахливу мандрівку через систему фільтраційних таборів і в'язниць.
Чоловіки розповіли, що протягом двох тижнів їх били кийками та електрошокерами. Окупанти стріляли поруч із ними, прикидаючись, що збираються їх стратити, і погрожували вбити їхніх батьків, якщо вони не погодяться зізнатися у шпигунстві за Україну. Одного вечора їх змусили роздягнутися і повзати коридором, поки охоронець сидів на кожному з них, як на коні. Солдати також погрожували змусити їх вчинити насильство над іншими полоненими.
"Після полону нам із братом снилися кошмари. Ми боялися, що нас знову заберуть і будуть катувати", - згадує один із братів.
Система фільтраційних таборів у Криму
Система фільтраційних таборів і слідчих ізоляторів, збудованих Росією в Криму та на інших окупованих територіях, як стверджується, використовується для придушення будь-якого опору або незгоди з анексією Криму та військовими діями в Україні.
"Практично відразу після вторгнення 2022 року окупаційні сили відкрили на різних прикордонних контрольно-пропускних пунктах так звані фільтраційні центри", - ідеться в матеріалі.
Викрадення, затримання і катування українців є частиною стратегії терору і переслідування, спрямованої на залякування населення і придушення опозиційних настроїв.
"У Криму тривають незаконні арешти місцевого населення, зокрема корінних кримських татар, яких, як правило, звинувачують у шпигунстві, тероризмі та екстремізмі. Серед інших заарештованих були репортери новин і правозахисники. З 2022 року членам цих угруповань було винесено близько 500 "вироків" за "дискредитацію російської армії", - додали у Vanityfair.
Журналісти уточнюють, що історія братів Мартиненків відображає мужність і стійкість тих, хто пережив тортури і незаконне затримання, і їхнє прагнення до справедливості та відповідальності за скоєні злочини.
Ще новини про Крим
Раніше УНІАН повідомляв, що українські партизани відзначили прибуття значної кількості російських військових до захопленого Криму, зокрема, до міста Джанкой. Партизани пояснили, що через значні втрати серед російських військ Кремль змушений здійснювати таємну мобілізацію для поповнення їхніх лав і поповнення військового персоналу. У результаті цього, безліч загарбників прибувають до Джанкоя, звідки їх потім відправляють на фронт.
Крім того, росіяни провели призов населення в тимчасово окупованому Криму, плануючи мобілізувати 15 тисяч місцевих жителів. Тепер мобілізація стосується осіб віком від 18 до 30 років. Термін проведення призову призначено з 1 квітня по 15 липня.