Експерт назвав найцінніше озброєння з нового пакету США / фото facebook.com/ukroboronprom

Військовий і політичний аналітик, ветеран АТО Євген Дикий  назвав, що вважає у пакеті допомоги США ціннішим за далекобійні ракети ATACMS.

Про це він сказав в інтерв’ю "Новинарні". Він зазначив, що в рамках цієї допомоги в Україну вже летять саме снаряди й різні ракети, не техніка. 

"Вже мають прийти 300-кілометрові Атакамси, що звичайно дуже міняє розклад. Та модифікація, яка є в нас зараз - це максимум 165 км і з неї ми витиснули максимум.  Ми фактично нею вирішили одну з ключових проблем минулого року на полі боя – це проблема російських гелікоптерів. Ми буквально одним ударом по 4-х аеродромах цими 165-кілометровими "атакамсами" вдарили. І як явища гелікоптерів вже на полі бою нема. Тепер чекаємо 300-кілометрових", - прокоментував Дикий.

Відео дня

Він підкреслив, що тепер відповідно "майже подвоюється" та територія, на якій москалі не зможуть себе почувати спокійно і на якій не зможуть постійно базувати свою техніку. Їм доведеться весь час мобільно пересуватись, ховатись і т.д.  

Водночас військовий зауважив, що 300-км "атакамсів" не буде надто багато, бо їх не так багато було  випущено. Тому "засипати" ними москалів не вдасться, але буде можливість працювати по важливих ворожих об’єктах точково - по штабах, аеродрромах, по складах.

"Але як на мене, свою роль зіграють речі більш прості. Артилерійські снаряди. Це не про нові можливості. Це про можливості, які в нас були і в нас потім Трамп забрав. Але тепер ці можливості повертаються. Тому що війна з артою і без арти -  це дві різні війни насправді… Тепер нам їдуть снаряди. І якщо їх буде стільки, скільки було у 2023 р., то це дуже суттєво впливатиме на хід війни. Це міняє дуже багато. Тоді дрони займуть свою нішу – це точні засоби ураження близького радіусу дії. А те, що далі, за 10 км, буде віпрацьовувати арта, яка чудово це робила в 2023 році", - підкреслив Дикий.

За його словами, якщо Україна отримає обіцяні американцями артснаряди та по чеській ініціативі, то цього вистачить на рік в режимі "ні в чому собі не відмовляти", або  можна розтягнути на 1,5-2 роки – "де в чому себе обмежуючи, але в розумних межах".  

"Випуск снарядів налагоджується все ж дуже повільно. Європа дає нам зараз практично все, що випускає. Коли річна норма армії Франції була 7 тис снарядів на рік, а  нам треба 10 тис снарядів в день… Єдина країна, в якої були достатньо великі запаси на складах – це США. Я дуже сподіваюсь, що в адміністрації Байдена буде рішення направити нам зараз всі касетні снаряди. Штати все одно зняли їх з використання. Вони самі їх не викорситовують. І їх, між іншим, на складах 3 млн", - сказав Дикий. 

Війна в Україні - актуальна ситуація на фронті

Як повідомляв УНІАН, через снарядний голод українські захисники зокрема відступили з Авдіївки.

Чехія впродовж кількох місяців шукала по всьому світу боєприпаси для України і змогла знайти близько мільйона. Країни ЄС взялися рофінансувати закувлю  снарядів для ЗСУ. Наприкінці березня в Чехії повідомили, що процес поставки снарядів за чеською ініціативою вже почався, однак без уточнення подробиць і строків появи цих снарядів безпосередньо на фронті.

США тривалий час не могли надіслати військову допомогу Україні, оскільки питання не виносилось на голосування у Конгрес. Врешті в квітні воно було проголосовано. Загальний пакет допомоги Україні передбачає витрати американського бюджету на рівні 60,84 мільярда доларів. І наразі вже оголошено перший пакет допомоги на загальну суму 1 мільярд доларів.

Військовий експерт Олександр Мусієнко вважає, що перший пакет допомоги від США покликаний зупинити активне просування ворога на фронті.

Вас також можуть зацікавити новини: