Експерт сказав, коли РФ може піти на нові провокації / Фото: REUTERS

У перші місяці 2022 року ситуація на кордоні України і Росії знову може загостритися через скупчення там військ РФ.

Такий прогноз озвучив військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу "Україна 24".

За його словами, найбільш серйозна ситуація зараз на окупованому Донбасі - там фіксують активне переміщення артилерійських систем, танків, бронемашин, які підтягуються до лінії розмежування.

"І час від часу ми, на жаль, бачимо, що це призводить до загострення. Обстрілюються позиції українських військових. Подібні дані передає і Місія ОБСЄ, яка здійснює моніторинг, і постійно інформує, яка кількість фактичних сил і засобів знаходяться поза тими лініями і межами дислокації, від яких вони повинні були бути відведені згідно з Мінськими домовленостями", - говорить він.

Читайте такожСкупчення російських військ поблизу кордону: Україна має дев'ять сценаріїв оборониАктивізацію російських військ біля українського кордону експерт прогнозує на початок наступного року.

"Остання інформація показала, що до 20-ї і 8-ї армії додалася частина 41-ї армії з Новосибірська, техніка якої базується і накопичується поблизу міста Смоленськ Російської Федерації. У комплексі - це близько 100 тисяч військових. Частина з них проводить певні маневри, військові навчання, частина техніки просто стоїть. Це з того, що на сьогодні відомо", - говорить він.

Мусієнко повідомив, що до 1 грудня в РФ закінчується військовий навчальний рік, а з початком нового може змінитися ситуація поблизу українського кордону.

"А ось вже з січня-лютого, про що говорять багато аналітиків, певні маневри і певний рух там можуть пожвавитися", - пояснив експерт.

Загострення на кордоні РФ і України

11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ "демонстрацією сили".

На початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною. 

При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.

Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.