
Відправлення європейських військ в Україну не буде, поки не настане перемир’я, на яке РФ зараз не налаштована. Як вважає директор Defense Express Сергій Згурець, бойові дії триватимуть щонайменше протягом 2025 року. Зокрема, в ефірі "Еспресо" він прокоментував інформацію про те, що до Києва збираються союзники Україні з Франції, Британії, Німеччині, щоб обговорити подальші дії "коаліції охочих" та те, що в одному з варіантів потенційного розміщення іноземного угруповання називають Київ та Одещину. За словами Згурця, розміщення після перемир’я іноземних військових на території України - віддалена перспектива, яку насправді, навряд чи, наразі можна сприймати як реалістичну.
"Поки ми перебуваємо в умовах, поки ворог продовжує здійснювати атакуючи дії по всіх напрямках. І в цих умовах навряд чи будь-яка європейська країна зважиться на відправку своїх контингентів до України", - сказав Згурець.
Він пояснив, що в усіх "пунктах" йдеться, що іноземні військові можуть бути відправлені в Україну після досягнення певного перемир’я, на яке Кремль наразі не налаштований, а Україна не збирається здавати свої позиції. Тобто, наразі все значною мірою вирішується на полі бою. Однак у будь-якому разі, за словами Згурця, ми очікуємо, що найближчим часом до Києва приїде певна група з Британії та Франції, та відбудуться певні обговорення щодо української армії. Водночас це треба розглядати у контексті "білої книги" оборони Європейського Союзу, яка була представлена минулого тижня. Там визначаються підходи, які мають бути скеровані з боку Європейського Союзу на посилення оборони та військових спроможностей України.
"У тому звіті є цікавий момент – Україна має реалізувати концепцію дикобраза для захисту своєї території. Думаю, зараз ця стратегія дикобразу буде обговорюватися на цих зустрічах, тому що ті підходи, які запроваджені в стратегії дикобразу в цій білій книзі ЄС, вони дещо є недостатніми для реальних оборонних можливостей України", - сказав Згурець.
За його словами, стратегія "сталевого дикобраза" передбачає гнучкі мобільні сили, які, умовно кажучи, за рахунок швидкості, можуть стримувати просування противника. Однак така стратегія недостатня для наших умов, в тому числі тому, що ми вже створюємо систему стримування, яка грунтується на далекобійних ударах, а це те, "чого зараз у Європейських країн бракує". Тому, як вважає Згурець, візити іноземних партнерів будуть спрямовані на те, щоб вдосконалити стратегію, не очікуючи перемир’я, яке дозволить ввести в Україну миротворчій контингент.
"Думаю, протягом цього року, й наступного року триватиме непроста фаза на лінії фронту, де й Російська Федерація, й Україна покладатимуться на потенціал на лінії фронту", - наголосив Згурець.
Миротворці в Україні
Як писав УНІАН, об'єднання країн, які надають підтримку Україні у війні, яку у 2022 році розпочала РФ, очолюють Франція та Велика Британія. До "коаліції охочих" входять близько трьох десятків держав - європейські країни, Туреччина та Канада.
За даними The New York Times за підсумками саміту "коаліції охочих", європейські країни обіцяють підтримку Україні, але не можуть дійти згоди щодо можливого введення військ. Деякі держави розглядають варіант введення сил заспокоєння в України після закінчення бойових дій, але президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що формат місії ще не визначений.