
До ідеї відправки миротворців до України варто ставитися скептично. Таку думку в ефірі "Radio NV" висловив військовий експерт Євген Дикий.
"Єдине, що я бачу в цьому цікавого – це певний маркер, індикатор, які взагалі настрої в кожній з країн наших союзників. Тут дійсно цікаво подивитися, хто і на що готовий. Те, як відбуваються ці переговори, дуже багато можуть нам сказати щодо того, на що ми можемо сподіватися", – сказав Дикий.
Загалом же, за словами експерта, подібні розмови не мають практичного підгрунтя. Адже вони передбачають розгортання на території України лише за умови угоди з Росією. А найближчим часом, на думку Дикого, чекати на заморозку війни не варто.
"Наше та російсько-американське бачення того, на яких умова можна цю війну заморозити – воно наразі діаметрально відмінне. Вони (західні партнери, – УНІАН) кажуть про великий подвиг з їхнього боку, що вони когось тут розгорнуть. Але при тому не лінуються повторити, що вони тут розгорнуть не для того, щоб воювати з Росією. А тоді для чого? Для чого нам тут просто іноземна військова присутність, якщо їхні війська не матимуть мандату та політичної волі в разі чого відразу вступати в бій?", – додав Дикий.
Сили стримування в Україні: що відомо
Напередодні президент Франції Емануель Макрон заявив, що Париж та деякі інші країни Європи планують відправити миротворців для стримування можливого нового нападу РФ на Україну. Він зазначив, що йдеться про "пацифістський підхід", за яким європейські сили не будуть розташовані біля лінії фронту.
Тим часом Зеленський заявив, що Україна потребує військовий контингент від країн-союзників, а не залучення ООН та ОБСЄ. Він зазначив, що наразі обговорюється не лише розміщення європейських військ, а й тренування і навчання наших бійців, а також про виробництво і отримання ліцензій від партнерів.