Азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки / скріншот t.me/luhanskaVTSA

Біля Рубіжного на Луганщині окупанти знову влучили у цистерну з азотною кислотою, але пара від вибуху розповсюдилася в районі позицій росіян.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Знову хімічна атака. Біля Рубіжного орки знову влучили у цистерну з азотною кислотою", - зазначив він.

Гайдай закликав місцевих мешканців не виходити з укриттів, а тих, хто перебуває у приміщенні, закрити двері та вікна.

Він нагадав, що азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки.

"Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях - набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами. Підготуйте захисні маски для обличчя, змочені содовим розчином", - додав очільник ОВА.

За його словами, при місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору.

"При попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин. При попаданні на шкіру - уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. При проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води", - уточнив Гайдай.

Оновлено. Згодом Сергій Гайдай додав, що пара від вибуху цистерни з чотирма тоннами азотної кислоти на Луганщині розповсюдилася в районі позицій росіян.

Він зазначив, що о 17:09 внаслідок ворожого обстрілу промислової зони стався вибух цистерни з чотирма тоннами неконцентрованої азотної кислоти.

"Загрози життю населення немає. Воювати росіяни не вміють - не розрахували навіть напрямок вітру. Хмара розповсюдилася у бік їхніх позицій поблизу Кудряшівки та Варварівки", - зазначив Гайдай.

Голова ОВА також повідомив, що упродовж дня внаслідок обстрілів Сєвєродонецька, Лисичанська, Кремінної, Рубіжного, Золотого пошкоджено 11 об'єктів, серед яких 4 будинки, промисловий склад, спортивна інфраструктура.

"Зазнали поранень четверо людей, врятовано з-під завалів та обстрілів чотирьох осіб, з яких одна дитина", - уточнив голова ОВА.

Чим небезпечна азотна кислота

Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях - набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами. Підготуйте вологі маски для обличчя.

При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору.

Як повідомляв УНІАН, 5 квітня в Рубіжному Луганської області російські окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою. Людям радили не виходити з укриттів, зачинити двері та вікна.

Вас також можуть зацікавити новини: