"Не всім потрібен мир", - Єрмак / Фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Керівник Офісу президента України Андрія Єрмак переконаний, що режим тиші на Донбасі намагались зірвати як зовнішні вороги, так і всередині України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час брифінгу для ЗМІ, розповідаючи про результати зустрічі радників лідерів країн «нормандського формату» 11 вересня.

«Українська делегація повернулася з головним результатом – ми отримали беззаперечну підтримку вже з боку усіх учасників «нормандського формату» щодо режиму припинення вогню, він буде продовжуватись, незважаючи на спроби, які були його зірвати. На жаль, він не влаштовує не тільки наших ворогів зовні, але і ворогів, які протидіють цьому всередині країни. Не всім потрібен мир», - заявив Єрмак.

Керівник Офісу президента зазначив, що встановлений наприкінці липня режим припинення вогню є найдовшим протягом всієї війни на Донбасі.

«Для нас це дуже важливо», - наголосив Єрмак.

Читайте такожКравчук розповів, хто ініціював "інспекцію" з бойовиками позицій ЗСУ під Шумами

Спільне інспектування на Донбасі: що відомо

  • 5 вересня ватажок бойовиків "ДНР"  Денис Пушилін пригрозив відкрити вогонь по позиціях українських військових з 8:00 7 вересня. Причиною анонсованих обстрілів він назвав нібито порушення українською стороною домовленостей, досягнутих 22 липня щодо режиму тиші. Пушилін стверджує, що бойовики вимагали від ЗСУ закопати траншеї, які були вириті бійцями нібито після 22 липня, а потім ще й попереджали, що "мають повне право" усунути зазначені порушення самостійно.
  • Обіцяний обстріл позицій українських військових 7 вересня так і не відбувся. Україна через погрози Пушиліна скликала на 6 вересня позачергове засідання ТКГ.
  • 7 вересня Пушилін "переніс" дату атаки на позиції ЗСУ, "призначивши" її на 10:00 9 вересня. Згодом бойовики "ДНР" вдруге "перенесли" анонсований обстріл і запропонували провести засідання Тристоронньої контактної групи о 12:00 9 вересня.
  • 9 вересня ТКГ провела позачергове засідання з метою недопущення зриву режиму припинення вогню на Донбасі. Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі Шумів за участю представника координатора від ОБСЄ.
  • Втім, спільне інспектування 10 вересня зірвалося. Росія і бойовики "ДНР" висунули нові вимоги щодо спільної інспекції в районі Шумів, які не обговорювалися в ході позачергової конференції Тристоронньої контактної групи. Того ж дня ділянку в районі Шумів було обстріляно терористами.
  • В ОП повідомили, що узгоджене "інспектування" не відбудеться у зв'язку з постійною зміною запитів російської сторони.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram