
Законопроєкт про створення в Україні ПВК може допомогти Силам оборони розширити кількість особового складу з професійними навичками додатково до мобілізації.
"Питання щодо створення ПВК вже порушується неодноразово. Наразі один із народних депутатів представив новий законопроєкт. З'явилися новини, що Міноборони підтримало рішення про ПВК. Але, якщо детально ознайомитись, то це не зовсім так. Міноборони говорить про те, що цей законопроєкт треба доопрацювати, оскільки він суперечить чинним законам про розвідку та інші органи держуправління", - розповів в етері "Еспресо" директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.
За його оцінкою, Україна дуже повільно рухається в питаннях створення ПВК. Зокрема, ще минулого року українська консалтингова компанія Omega Consulting заявила, що може забезпечити прибуття до України близько 20 тисяч підготовлених військових з інших країн. Однак цю ініціативу не підтримали в управлінні розвідки.
За словами Згурця, зараз Україна знову намагається сформувати необхідні механізми, щоб отримати людей з відповідним досвідом. Експерт зазначив, що якби було рішення про ПВК, це навіть розв'язало б питання щодо F-16 - Україна змогла б залучити техніків з інших країн.
"Пілотів нам підготують, але техніки, які мають досвід роботи з F-16 в арміях різних держав, могли б значно допомогти. Іншим важливим напрямком є медична підтримка. Батальйон "Госпітальєри", який не має підтримки з боку держави та намагається отримувати допомогу з боку волонтерів - це теж певний вигляд приватної медичної компанії, яка працює для ЗСУ. Такі напрямки потрібно було використовувати ще раніше", - наголосив директор Defense Express.
Створення Приватних військових компаній в Україні - що відомо
У травні цього року у ВР зареєстрували законопроєкт про міжнародні оборонні компанії в Україні. Пропонується дозволити оборонним компаніям діяти закордоном, охороняючи об'єкти, людей чи території тих, чи інших держав.
Військовий експерт Олександр Мусієнко вважає, що під час війни заснування ПВК може створить ризики та небезпеки для внутрішньої стабільності країни.
Схожої думки й інший експерт Ігор Жданов. Він вважає, що створення приватних військових компаній в Україні може нести певну загрозу для правопорядку.
Створення в Україні приватних військових компаній під час війни недоречне, вважає офіцер резерву ЗСУ, військовий аналітик Андрій Крамаров.