Чому війна на виснаження опасна для самої Росії: відповідь колишнього офіцера ЦРУ / фото УНІАН

Насправді незрозуміло, чи Кремль дійсно хоче продовжувати війну на виснаження, яка зрештою небезпечна для самої Росії, вважає колишній оперативний офіцер ЦРУ Дуглас Лондон. 

Екс-працівник ЦРУ у статті для WSJ, зважаючи на свій досвід роботи проти кремлівських спецслужб, наголошує, що потрібно остерігатися всього, що Москва намагається показати. Як зауважив Дуглас Лондон, історія про неможливість припинити війну, є зручною для Кремля, та її спростовують факти.

"Путін, швидше за все, не сподівається на війну на виснаження, але хоче, щоб світ думав, що він сподівається. … Якщо він зіткнеться з війною, яку неможливо виграти, найкращий результат, на який він може сподіватися, це замаскувати цю слабкість і залякати своїх ворогів", – пише колишній офіцер. 

Відео дня

На переконання Дугласа Лондона, "Росія може піти за свої кордони без серйозних наслідків", і російський диктатор добре це знає.

"Насправді війна є екзистенційною лише для української сторони. … Рік тому він зробив помилку, коли мав очікування, що рішучість України швидко зазнає краху через введення російських військ. ... Путін, здається, усе ще думає як офіцер розвідки. Вони рідко роблять ту саму помилку двічі, особливо, коли їм було соромно", – пише Дуглас Лондон і акцентує, що саме із розумінням серйозності наслідків Путін вивів війська з околиць Києва рік тому.

Екс-офіцер додає, що "Путін може не сумувати через свої великі втрати", та вони бентежать Кремль і руйнують міф про силу та військову доблесть росіян. І тиск посилиться, коли РФ буде змушена мобілізувати не тільки сільських мешканців і представників етнічних меншин, а й міських мешканців – свою політичну базу.

Лондон також наголошує, що Москва докладає шалених зусиль для зміцненням рубля та пошуку покупців своїх енергоресурсів, та все одно отримує менший прибуток і втрачає гроші. 

"Допоки війни триває, Путін стикатиметься з дедалі складнішим вибором між фінансуванням конфлікту та покращенням економіки. І будь-які військові поставки, які шукає Росія – від Китаю, Ірану та Північної Кореї, – навряд чи є благодійними пожертвуваннями. ... Навіть грошові перекази в рублях від нових торговельних партнерів не допоможуть Путіну виплатити зовнішній борг у доларах США", – пише він.

Дуглас Лондон також акцентує, що разом із цим Путін втрачає контроль – менше ресурсів залишається для підтримки внутрішніх політичних союзників, які потрібні для його збереження.

"Усе це говорить про те, що чим довше триває війна, тим гірше для Москви. Час дозволяє Україні розгорнути сучасну зброю, яка зараз їде, і щойно навчених українських військових, які повертаються із Заходу. Час також дозволить збільшити продуктивність ланцюжків постачання боєприпасів, які будують США. Додайте все це, і Україна, швидше за все, матиме те, що потрібно для її довгоочікуваного контрнаступу. Путін може дати відсіч цим силам, але робити ставки на все, що він може, – це надзвичайно ризикована авантюра", – каже він.

Резюмуючи, екс-працівник ЦРУ наголошує, що Захід має показати Путіну свою рішучість та зробити війну надто дорогою для нього.

Війна на виснаження - прогнози та оцінки

Минулого місяця  голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що у війні на виснаження Російська Федерація не зможе протриматися довше за Україну. Він акцентував, що Україна продемонструвала неймовірну винахідливість і здатність адаптуватися до зміни динаміки на полі бою.

Водночас The Wall Street Journal писав, що рік тому на Заході домінувала думка, що затягування війни грає на руку Україні, проте зараз ця думка втрачає популярність. Нібито саме із побоюваннями щодо того, що в тривалій війні Україна втрачає вікно можливостей для перемоги над Росією, пов’язане рішення Заходу про різке нарощування військової допомоги Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: