Джон Салліван має сумнів, що Росія так просто погодиться залишити Україну в спокої /колаж УНІАН, фото facebook.com/JointForcesCommandAFU, кадр з відео

Найкращий фінал війни в Україні з тих, що справді можливі - це замороження війни на поточній лінії фронту без формального визнання права Росії на загарбані нею території. Таку думку в інтерв’ю Foreign Policy висловив колишній посол США в Росії (у 2020-22 рр) Джон Салліван.

Він нагадав, що у 2020 році Путін вніс зміни до російської конституції. Тоді всі зосередилися на тих змінах, які скасували обмеження для його правління Росією. Але Салліван звернув увагу, що тоді ж до конституції додали заборону на передачу російських територій до складу інших держав.

"Тоді всі думали: "Е, це про Крим". Але це було для мене сигналом того, як давно він думав про поглинання України. Оскільки Україна повністю не капітулювала [після 2014 року], він вирішив вторгнутися. Я не думаю, що він був стриманим на той момент. Він [вже] збирався це зробити", – розповідає дипломат.

Відео дня

На думку Саллівана, Україні не варто сподіватися перемогти Росію на полі бою. Найкращий з можливих варіантів закінчення війни, за його словами, це припинення бойових дій на поточній лінії фронту без формального визнання окупованих територій частиною Росії. В якості прикладу дипломат наводить країни Балтії, окуповані росіянами у 1940 році, але США не визнавали їх частиною СРСР аж до його розпаду.

"Я песимістично дивлюся на майбутнє в Україні, тому що жодна сторона на даний момент не хоче вести переговори. Українці поки що не можуть витіснити росіян з контрольованої ними території України. Але з іншого боку, росіяни не змогли здійснити серйозний наступ, щоб захопити більше частин України. Тож безвихідь — це найкраще, на що ми можемо сподіватися в осяжному майбутньому", – каже він.

Довідково. Варто зауважити, що це інтерв'ю було записано до початку українського наступу в Курській області.

Війна в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, західні оглядачі вважають український наступ в Курській області "величезною авантюрою", яка може привести Україну до катастрофи. Якщо втрати ЗСУ під Курськом виявляться достатньо великими, а ефект для Росії відносно незначним, це остаточно підірве здатність України тримати фронт на Донбасі.

Також ми розповідали, що західні оглядачі також критикують США за боягузтво і накладені на Україну обмеження у використанні наданої зброї. Саме через це вторгнення в Курську область стало такою сенсацією, хоча подібні траанскордонні атаки є нормою на війні.

Вас також можуть зацікавити новини: