За неявку по повістці українці можуть отримати різні види покарання: від штрафів до позбавлення волі, це залежить від етапу, на якому особа проігнорувала візит до ТЦК.
Про це розповів юрист Юрій Танасійчук в ефірі телемарафону. За його словами, це стосується всіх чоловіків віком від 18 до 60 років.
"Відповідно до закону, кожен чоловік призовного віку, тобто від 18 до 60 років, повинен виконати свій обов’язок і самостійно прийти оновити свої дані в найближчому ТЦК. Всі територіальні обмеження зняті ще в 2022 році. Тому це не право, це обов’язок", - сказав він.
За його словами, за те, що особа не оновила облікові дані в ТЦК, може бути застосовано штраф в розмірі від 1700 до 3400 грн. При повторному не оновленні даних і неявці по повістці ця сума зросте. Так, при неявці після проходження ВЛК, ця сума може сягати понад 8000 грн.
"Це якщо ми говоримо про чоловіків призовного віку. Щодо посадових осіб, в обов’язки яких по певних підприємства, установах, організаціях входить повідомляти про обов’язкову явку в ТЦК, там дещо вищі суми адміністративного стягнення", - зазначив юрист.
Він наголосив, що на завершальному етапі людина може бути притягнута в рамках кримінального провадження з приводу ухилу від мобілізації, і це покарання вже суттєве - воно може скласти від 3 до 5 років позбавлення волі.
Мобілізація в Україні - останні новини
Наприкінці грудня 2023 року Кабмін подав у Верховну Раду проект закону про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. Він передбачає збільшення штрафів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив, що законопроект про мобілізацію вже пройшов обговорення в Комітеті Верховної Ради і на найближче засідання буде внесений до зали.